Zamknięcie Lombardii. Koronawirus we Włoszech coraz bardziej niebezpieczny.

Stale wzrastająca liczba zakażonych oraz ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech wymusiła na władzach kolejne, tym bardziej radykalne kroki. W nocy z soboty na niedzielę premier kraju ogłosił specjalny dekret. Na terenie całej Lombardii zamknięte do odwołania zostaną kina i teatry, natomiast działanie restauracji będzie mocno ograniczone.

koronawirus

Koronawirus we Włoszech coraz bardziej niebezpieczny

Liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech stale rośnie i przekracza już 200 osób. Zakażonych jest ponad 5 tysięcy pacjentów. Wynik ten oznacza, że Włochy posiadają niechlubną, drugą pozycję w ilości chorych na koronawirusa. Nowe, surowe przepisy będą wprowadzone w Lombardii oraz 14 miastach i prowincjach leżących w tamtym regionie kraju.

O trudnej sytuacji we Włoszech donoszą nam Polacy mieszkający tam czasowo lub na stałe. Jedna z kobiet mieszkających w Paratico w Lombardii mówi, że sytuacja jest bardzo poważna. Z dnia na dzień przybywa osób chorych, a dekret został już wprowadzony w życie ponieważ nie można wejść ani wjechać do wielu miejsc, które jeszcze do niedawna były całkowicie otwarte dla ludzi. Władze starają się również budować wśród mieszkańców świadomość powagi sytuacji. Wszyscy mają ograniczone wyjścia z domu, pozamykane są sklepy, centra handlowe, kina, restauracje, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe.

Również w okolicach Mediolanu sytuacja jest coraz bardziej napięta. Na lotnisku w Bergamo, kilkadziesiąt kilometrów od centrum Mediolanu turyści są wstrzymywani, muszą wypełniać specjalne karty i podawać listę krajów, w których byli w ciągu ostatnich 14 dni. Turyści nie mogą wydostać się z miast, odwoływane są loty oraz pociągi.

Sytuację utrudnia również fakt, że we włoskich szpitalach powoli zaczyna brakować miejsc dla chorych oraz zakażonych. Coraz częściej pojawiają się głosy, że zostanie wprowadzony limit wieku, do którego pacjenci będą przyjmowani do szpitala. Lekarze będą leczyć tylko tych, którzy mają większe szanse na przeżycie.

Co dalej z koronawirusem we Włoszech?

Włochy zaraz po Chinach są drugim Państwem, w którym koronawirus sieje tak duże spustoszenie. Ludzie coraz częściej wpadają w panikę i starają się uciec z zagrożonych rejonów co sprawia jeszcze większe problemy z opanowaniem epidemii.

Będziemy Państwa informować na bieżąco na temat postępu epidemii koronawirusa we Włoszech.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *