Mam trawnik i nie muszę go kosić!

Trawniki często kojarzone są z wymagającymi, czasochłonnymi pracami pielęgnacyjnymi. Jednak, by cieszyć się z pięknego, zielonego kobierca przed domem, wcale nie trzeba poświęcać na niego sporo czasu! Rozwiązaniem jest sztuczna trawa ogrodowa, która wygląda zachwycająco przez cały czas i nie wymaga pracochłonnych czynności!

Z czego produkowana jest sztuczna trawa ogrodowa?

Sztuczne trawniki powstają z tworzyw sztucznych, którym nadaje się taki wygląd, aby do złudzenia przypominały one naturalne gazony. Jaka jest budowa sztucznej trawy ogrodowej?

Dobrej jakości sztuczna trawa do ogrodu ma budowę warstwową. Składa się ona z podkładu, najczęściej wykonanego z elastycznego i odpornego lateksu, w którym umieszczane są włókna wykonane z polipropylenu i polietylenu imitujące źdźbła trawy. Włókna te mogą być proste albo skręcone, a także mają różne odcienie, co pozwala na uzyskanie efektu naturalnie wyglądającego trawnika.

Najczęściej sztuczna trawa ogrodowa jest oferowana w formie rolek, dlatego też założenie efektownego trawnika nie jest wymagające i prace w tym zakresie można przeprowadzić również we własnym zakresie.

Jakie korzyści mają sztuczne trawniki?

Najważniejsze korzyści, jakimi wyróżnia się sztuczna trawa do ogrodu, to w szczególności:

Estetyczny wygląd

Wysokiej jakości sztuczna trawa ogrodowa do złudzenia przypomina trawnik naturalny, dlatego też jest ona znakomitą alternatywą. Producenci oferują trawniki tego typu w różnych wariantach, więc można dostosować je do swojego gustu i oczekiwań.

Wygoda i oszczędność czasu

Założenie trawnika ze sztucznej trawy to znakomity wybór dla osób doceniających komfort i oszczędność czasu, ponieważ po ułożeniu nie wymaga ona praktycznie żadnych czasochłonnych prac. Takiego trawnika nie trzeba kosić, podlewać i nawozić, co jest bardzo dużym atutem w porównaniu do zwykłych trawników.

Wieloletnia trwałość

Warto też wskazać, że założenie trawnika na bazie sztucznej trawy to wybór na wiele lat, ponieważ jest on odporny na różne czynniki zewnętrzne, między innymi na promieniowanie UV, wilgoć, niskie i wysokie temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne.

Szerokie przeznaczenie

Sztuczna trawa ogrodowa może być wykorzystana do stworzenia różnych zielonych przestrzeni, między innymi znakomicie będzie ona sprawdzać się w ogrodach, na placach zabaw, boiskach, tarasach czy balkonach.

Gdzie można zamówić sztuczną trawę ogrodową?

Aktualnie sztuczna trawa do ogrodu oferowana jest przez wielu producentów, dlatego przed zdecydowaniem się na jej ułożenie warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami, a także porównać je pod kątem jakości i cen, by wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie.

Zamówienie na sztuczną trawę ogrodową można także bez problemów złożyć za pośrednictwem internetu. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj trawy, jej powierzchnię, a także dodatkowe materiały montażowe, a potem opłacić zamówienie, aby otrzymać wszystkie produktu już w ciągu paru dni roboczych.

Trawę można ułożyć we własnym zakresie, ale istnieje także możliwość zamówienia trawy sztucznej wraz z jej montażem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *