Dekoracja okien – kolorystyka

Zazwyczaj podczas urządzania mieszkania najbardziej skupiamy się na płytkach, meblach czy materacach. Jednakże warto również poświęcić czas na wybranie właściwego koloru do każdego z pokoi. Odpowiednia kolorystyka zasłon doda stylu oraz przytulnego klimatu każdemu pomieszczeniu.
windowchair-1169981-mNic tak nie nadaje wnętrzu charakteru jak właściwie dopasowane dekoracje okien. Firanki, zasłony i rolety to elementy, które w bardzo prosty i szybki sposób potrafią odmienić wnętrze.

Światło w pomieszczeniu
Przed dokonaniem wyboru odnośnie tych elementów najpierw powinniśmy zorientować się jaka ilość światła wpływa do danego pomieszczenia. Jeżeli okna znajdują się po północnej stronie, zarówno zasłony jak i ściany powinny być w jasnych, pastelowych kolorach, w przeciwnym razie w pomieszczeniu zapanuje grobowy półmrok. Natomiast okna od południowej strony pozwalają na  wykorzystanie bardziej zdecydowanych i stonowanych kolorów. Dodatkowo możemy puścić wodzę fantazji i pokombinować z rodzajem tkaniny oraz sposobem jej upięcia.

Paleta kolorów
By wszystko ze sobą współgrało kolejnym krokiem w tworzeniu dekoracji jest właściwe dopasowanie kolorów do wcześniej zakupionych elementów. W sieci znajduje się wiele aplikacji, dzięki którym można sprawdzić jakie odcienie oraz barwy będą najbardziej pasowały do pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Możemy stworzyć cztery zestawienia: harmonizujące, ton w ton, kontrastujące lub uzupełniające. Harmonizujące to wszystkie kolory, które są obok siebie w palecie. Zestaw ton w ton obejmuje kolory o jednym odcieniu. Kontrastujące to rozwiązanie bardzo odważne, w którym to kompozycja mocno ze sobą kontrastuje dodając pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Natomiast uzupełniające się warianty to kolory miłe dla oka, które lekko ze sobą kontrastują, zazwyczaj  wykorzystywane w zestawieniu spokojnych kolorów.

Dbamy o aranżacje wnętrza naszego mieszkania, ponieważ chcemy czuć się w nim dobrze każdego dnia.  Kupujemy zasłony, firany, rolety, które w połączeniu z odpowiednimi kolorami tworzą idealną całość.

Zobacz:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *