Czy warto zainwestować w MacBooka poleasingowego? Udowadniamy, że tak!

Jeśli potrzebujesz dobrego komputera szczególnie do pracy zdalnej, chcesz wymienić ten dotychczas używany na sprzęt o bardzo dobrych parametrach, a przy tym dbasz o swój portfel, postaw na poleasingowego MacBooka. Dlaczego akurat to rozwiązanie jest korzystne? Poznaj argumenty, które za nim stoją.

Niezawodny i tani MacBook

O świetnej jakości sprzętu pochodzącego od Apple – MacBooka, iMaca czy iPhone’a – przekonało się wielu jego użytkowników. Szczególnie dużym uznaniem MacBook cieszy się wśród osób wykonujących zawody kreatywne – fotografów, grafików, designerów. Ale oczywiście nie tylko w tych branżach stał się standardem.

MacBooki to synonim niezawodności, długiej żywotności, oparte są na doskonałym oprogramowaniu. Ich dużą zaletą jest również to, że Apple daje możliwość aktualizacji systemu operacyjnego na starszych modelach komputerów – aż do 7 lat wstecz. Natomiast ich wadą jest cena – nie każdy może pozwolić sobie na nowy model. Ale cena znacznie zmienia się – nawet o 30-40% – jeśli decydujemy się na poleasingowe MacBooki lub MacBooki powystawowe.

powystawowy macbook

MacBook outlet – jakość poleasingowych MacBooków

Biorąc pod uwagę powyższe cechy MacBooków – żywotność, wysoki standard wykonania, stabilność działania systemu operacyjnego – to właśnie one będą bardzo dobrym wyborem spośród laptopów poleasingowych. Warto przy tej okazji rozwiać obawy niektórych użytkowników związane z zakupem używanego sprzętu. W sprzedaży poleasingowej – o ile mówimy o profesjonalnych podmiotach – sprzęt jest dokładnie sprawdzany, przechodzi wielokrotną kontrolę. Ponadto udzielana jest na nie 12. miesięczna gwarancja.

Za opłacalnością zakupu MacBooków powystawowych czy poleasingowych przemawia kilka twardych faktów:

•             czas leasingowania/prezentacji wystawowej jest znacznie krótszy niż pełna żywotność MacBooków, dlatego możemy być pewni, że posłużą przez kolejne kilka lat,

•             sprawność procesorów poleasingowych MacBooków czyli nieco starszych modeli niewiele odbiega od tych najnowszych,

•             parametry techniczne tańszego i starszego sprzętu mogą być lepsze niż w przypadku tego ze sklepowej półki,

 •            ryzyko wystąpienia usterek jest największe w przypadku nowego sprzętu – zazwyczaj występują one w ciągu pierwszego miesiąca.

Tanie MacBooki – jaka jest ich cena w porównaniu do nowego sprzętu?

Cena to jeden z ważniejszych argumentów przemawiających za kupnem poleasingowych MacBooków. Jeśli można mieć sprawny, wydajnie działający komputer, niewiele odbiegający od nowego modelu w niżej cenie, to po co przepłacać? Zobaczmy, ile uda się zaoszczędzić. Weźmy pod uwagę jedne z najpopularniejszych modeli. Powystawowy Macbook Pro 13 z 2018 roku ( i5/8 GB/512 SSD) kosztuje w granicach 6.500 zł – nowy aż 8.500 zł. Za MacBook Pro 15 poleasingowy z tego samego roku zapłacimy oczywiście trochę więcej – będzie to ok. 10.000 zł. A regularna cena za nowy wynosi ok. 14.000 zł.

1 odpowiedź
  1. Patrycja 3 kwietnia 2022 Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *