Zapomnij o niepotrzebnych wizytach w urzędach lub w firmach usługowych. Potwierdź swoją tożsamości online szybko i bezpiecznie dzięki usłudze mojeID!

mojeID, czyli bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online, jest już dostępne dla polskich internautów. Uruchomienie mojeID to ważny krok w kierunku szybszej cyfryzacji procesów, wymagających do tej pory osobistego uwierzytelnienia danych w punktach usługowo-handlowych, placówkach medycznych czy urzędach. Teraz, za pomocą kilku kliknięć, sfinalizujesz i podpiszesz umowę na odległość i bez wychodzenia z domu.

mojeID


Środek identyfikacji elektronicznej

Usługa mojeID to swego rodzaju tożsamość cyfrowa, pozwalająca w szybki i bezpieczny sposób na potwierdzenie swojej tożsamości online, wraz z przekazaniem wiarygodnych danych ją opisujących (m.in. imię, nazwisko, PESEL, data urodzenia, itp.). Można go wykorzystać m.in. na potrzeby zawarcia umowy, logowania do istniejącego konta czy też autoryzacji operacji w urzędzie, u ubezpieczyciela, w placówce medycznej, u dostawcy energii czy też w firmie telekomunikacyjnej.


Jak to działa?

Aby skorzystać z usługi mojeID, wystarczy na stronie internetowej dostawcy usługi lub urzędu, którzy oferują tego typu metodę potwierdzania tożsamości, wybrać opcję logowania lub potwierdzania tożsamości z mojeID. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku, wyświetlone zostaną ikony dostawców tożsamości, czyli m.in. banków. Należy wybrać bank, w którym chcemy potwierdzić swoją tożsamość lub przekazać dane, a następnie zostaniemy przekierowani na stronę banku, a ten poprosi nas o wprowadzenie swojego loginu oraz hasła. Po zalogowaniu, każdorazowo będziemy musieli wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych. Po zatwierdzeniu przekazania takich informacji system automatycznie przeniesie nas do serwisu firmy lub urzędu, z którego usług chcemy skorzystać.


Gdzie już działa mojeID?

Docelowo tożsamość cyfrowa w postaci usługi mojeID będzie udostępniania przez KIR wszystkim bankom, które wyrażą chęć przystąpienia do systemu oraz spełnią rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa w zakresie ochrony danych osobowych. Obecnie z usługi mogą korzystać klienci PKO Banku Polskiego, ING Banku Śląskiego, Banku Pekao S.A. (jako dostawców tożsamości) oraz PGNiG (po stornie dostawców usług komercyjnych). Aktualną listę podmiotów uczestniczących w systemie można znaleźć na stronie www.mojeid.pl.


Obopólne korzyści

Usługa mojeID to wymierne korzyści dla użytkowników w postaci oszczędności czasu oraz wygody realizacji wszelkich formalności, natomiast dla usługodawcy to możliwość skutecznego zoptymalizowania kosztów obsługi klienta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *