Jak połączyć przewody instalacji? Niezbędne złącza kłowe – jak je znaleźć

Złącza kłowe należy zaliczyć do elementów, bez których nie sposób tworzyć instalacje wodne, jak i gazowe. Niepozorne i niewielkie złącza umożliwiają łączenie poszczególnych części konstrukcji. Dzięki możliwości stworzenia trwałych połączeń między rozmaitymi przewodami złącza kłowe umożliwiają tworzenie dużych i skomplikowanych instalacji.

Złącza do każdej instalacji

Z pewnością zaletą omawianych elementów jest możliwość wykorzystania ich podczas konstrukcji niemal dowolnej instalacji. Oczywiście każdy model złącza pasuje do nieco innych przewodów, jednak różnorodność produktów sprawia, iż można dobrać model odpowiedni do każdej konstrukcji. Najważniejsze jest, aby dokładnie zmierzyć rozstaw, gdyż to on decyduje o tym, czy dana złączka sprawdzi się jako połączenie przewodów. Warto w tym miejscu zwrócić również uwagę na brak podziału na wtykę i gniazdo. Każda złączka kłowa posiada dwa przyłączenia, które zawsze są takie same. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, którą stroną podłączyć element.

pneumatyka Landefeld

Wytrzymałość na trudne warunki pracy

Złącza kłowe są częściami wykorzystywanymi w najrozmaitszych instalacjach. Często są to instalacje transportujące gorący gaz lub wodę pod wysokim ciśnieniem. Tym samym warunki pracy złączy są bardzo wymagające. Wysokie temperatury, jak również ich duże wahania, prowadzą do pęknięć niskiej jakości materiałów. Ponadto, ciągła wilgoć zwiększa ryzyko korozji. Dobre złącza kłowe tworzone są z wysokiej klasy mosiądzu, który wykazuje się maksymalną odpornością na wymienione powyżej czynniki zagrażające instalacji. Niemniej jednak nie brakuje producentów, którzy oszczędzają na produkcji złączy kosztem ich jakości. Chcąc mieć pewność co do wytrzymałości materiału, jak i solidności wykonania połączenia przewodów, należy wybierać złącza od najlepszych producentów. Daje to gwarancję jakości, gdyż uznani producenci nie mogą sobie pozwolić na utratę renomy, sprzedając produkty niskiej jakości.

Jeżeli celem poszukiwań staje się najwyższej jakości automatyka i pneumatyka Landefeld to firma, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Ten niemiecki producent oferuje nie tylko wysokiej jakości rozmaite złącza i zawory, ale też inne elementy instalacji wodnych i gazowych, narzędzia pneumatyczne, czy sprężarki. Oferta jest kompleksowa, i co ważne, dostępna również dla polskich klientów. Oficjalnym partnerem Landefeld w Polsce jest poznańska firma AirCom. Oferta polskiej firmy jest niemniej bogata od oferty niemieckiego producenta. Ponadto, w asortymencie znajdują się również produkty innych marek.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *