Czas pomyśleć o wymianie grzejnika

Człowiek od dawien dawna lubił wygrzewać się co najmniej przy ognisku. Czuł się bezpiecznie w dobrze ogrzanej jaskini. Potem, kiedy zaczął budować drewniane domy, to najważniejszym elementem domu była ciepła kuchnia z miejscem na ogień, wokół którego koncentrowało się życie rodziny. Dzisiaj, na początku XXI wieku, w sklepach możemy kupić grzejniki pokojowe, łazienkowe czy grzejniki kanałowe, które bardzo dobrze zatrzymują ciepło i zabezpieczają dom przed zimnem. A dodatkowo… urzekają oryginalną, elegancką i uniwersalną estetyką.

Uszczelnij drzwi i okna

Zanim przejdziemy do omawiania grzejników łazienkowych i pokojowych doskonale zabezpieczających ciepło, powiedzmy sobie, jakie są podstawowe, domowe sposoby na to, aby z domu nie uciekała temperatura. Otóż można na przykład uszczelnić drzwi i okna specjalnymi uszczelkami czy chociażby watą. Można skrócić zasłony – tak, aby nie dotykały podłogi, umożliwiając rozchodzenie się ciepła z kaloryferów po pokoju. Kolejny sposób na zatrzymanie ciepła to utrzymanie temperatury około 21 stopni. Przy wyższej temperaturze ryzykujesz pozbycie się z mieszkania aż 15% ciepła. Domowy sposób to też podkręcenie kaloryferów, kiedy jest zbyt ciepło lub wymiana okien. Albo grzejników.

Grzejnik kanałowy – wyjątkowo dyskretny

Współczesne grzejniki wyposażone są w nowoczesne technologie pozwalające na zatrzymanie ciepła w domu. Dobrym wyborem jest grzejniki kanałowy – dopełniający ogrzewanie podłogowe. Montowany w kanale podłogowym. Dyskretny. Chroniący przed zimnym powietrzem z werandy, tarasu lub balkonu. Grzejniki kanałowe dobrze jest montować w najzimniejszych miejscach mieszkania, czyli na przykład w okolicach drzwi balkonowych.

Grzejniki żeliwne w stylu retro

Współczesne grzejniki pokojowe i łazienkowe, jak już wspominaliśmy, są bardzo efektywne. Ale też niezwykle efektowne. Producenci nowoczesnych grzejników inspirują się różnymi stylami w sztuce. Eleganckim empiryzmem. Sentymentalnym stylem retro. Szczególnie stylowe są grzejniki pokojoweAG Grzejnik Design Konstancja – żeliwne, nawiązujące do starych kaloryferów z XX wieku. Sentymentalne, budzące estetyczne skojarzenia, będące doskonałym dopełnieniem retro aranżacji. Pasujące do wnętrz klasycznych, loftowych, oryginalnych. Z kolei modernistyczny linearyzm przywodzą na myśl grzejniki z linii Radox Sera. Idealne do nowoczesnych wnętrz są stalowo szklane grzejniki Radox Nova Szklana Lustro. A do stylu nowojorskiego przestrzennego nawiązują loftowe grzejniki Terma Technologie Ribbon.

Piękne grzejniki łazienkowe, czyli wielofunkcyjność

Tyle jest jeszcze rodzajów grzejników – łazienkowych czy pokojowych, ile jest pomysłów i wyobraźni producentów, którzy swoją pracę traktują często jak artystyczne wyzwanie. Współczesne grzejniki realizują jeszcze jeden bardzo współczesny trend. Trend wielofunkcyjności. Funkcjonalność to ogromna zaleta nowoczesnych produktów, ale wielofunkcyjność otwiera zupełnie nowy wymiar. Pragniemy, aby nasze produkty spełniały kilka funkcji. Na przykład oczekujemy od współczesnych wózków dla dzieci, aby nie tylko woziły maluchy, ale także aby posiadały funkcję biegania. Abyśmy mogli prowadząc wózek jednocześnie uprawiać jogging. W ten trend wpisują się nowoczesne grzejniki AG Grzejniki Desing, które łączą funkcję efektywną z estetyczną. Grzeją, ale także zaspokajają nasze gusta estetyczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *