Remont salonu

Znudził Ci się już wystrój salonu i planujesz przeprowadzić mały remont? Niestety prawda jest taka, że łatwiej jest doradzać innym niż umeblować swój własny kąt, a sam remont może przysporzyć nam wielu kłopotów.


Nowy design nada pomieszczeniu świeżości i może poprawić nasze samopoczucie, jednak żeby to osiągnąć czeka nas mnóstwo pracy. Przede wszystkim należy zabezpieczyć meble przed brudem i kurzem jaki powstanie podczas prac: mniejsze przedmioty najlepiej wynieść do innego pomieszczenia, natomiast większe – postawić na środku i przykryć folią. Warto też pamiętać o pokryciu parkietu gazetami i tekturą, aby nie zarysować jej podczas prac.
Najważniejszym elementem są oczywiście narzędzia jakimi będziemy się posługiwać, dlatego warto – przed rozpoczęciem zadania – sprawdzić czy mamy wszystko co jest niezbędne. Dobra organizacja znacznie przyśpieszy nasze działanie i pozwoli zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów.

Po pełnym ustaleniu zakresu prac, warto zastanowić się czy damy radę sami odnowić dane pomieszczenie. Malowanie ścian i niewielkie przemeblowania nie powinny sprawić nam większego problemu. Jednak jeśli chcemy podjąć się zadań typu: wymiana okien czy nowe kratki do kominków, bądź innych prac związanych z fachową wiedzą – lepiej zatrudnić specjalistów. Możliwości na znalezienie ekipy remontowej jest mnóstwo: poprzez internet, w sklepach z materiałami budowlanymi czy po prostu wypytać znajomych o zaufanych ludzi.

Na koniec możemy pomyśleć jak ozdobić nasze pomieszczenie, aby zapełnić wolną przestrzeń. Jeśli w naszym salonie mamy kominek elektryczny, świetnym rozwiązaniem będzie nietypowa kratka kominkowa. Na rynku są dostępne fotokratki z możliwością wkomponowania praktycznie każdego zdjęcia. Taka metoda dekoracji nada oryginalny wystrój domu i z pewnością będzie miłą dla oka ozdobą. Pamiętajmy jednak, że pomieszczenie, które remontujemy jest dla nas samych, więc dobierajmy przedmioty tak, aby były dla nas najbardziej korzystne i komfortowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *