Granit czy ceramika?

1327927_kitchen1W dzisiejszej kuchni wszystkie elementy muszą pasować do siebie i powinny być jak najbardziej funkcjonalne. Projektując przestrzeń kuchenną trzeba pamiętać o każdym detalu, nie tylko ogólnym wyglądzie i kolorystyce, ale i sprzętach codziennego użytku, które na pierwszy rzut oka wydają się mało istotne. Wbrew pozorom dużą ilość czasu w kuchni spędzamy przy zlewozmywaku. Warto, by ta przestrzeń została funkcjonalnie i estetycznie zagospodarowana.

Jaki wybrać?

Na rynku mamy dostęp obecnie do wszelkich typów, kształtów i rozmiarów zlewozmywaków, których wybór ogranicza jedynie cena. Wyobraźnia projektantów wzornictwa przemysłowego nie zna granic. Tak, jak dopasowanie wielkości i kubatury zlewozmywaka nie nastręcza żadnego problemu, tak wybór materiału z jakiego ma być zrobiony, jest już dla niektórych nie lada wyzwaniem. Dostępne są zlewy między innymi emaliowane, ze stali szlachetnej, chromoniklowe, kompozytowe, ceramiczne czy granitowe. Wybór jednego z wyżej wymienionych zależy jedynie od zasobności naszego portfela. Skupmy się jednak na dwóch ostatnich rodzajach, oferujących najwięcej konsumentowi, przeprowadzającemu aranżacje kuchni.

Ceramiczne zmywanie

Zlewozmywaki ceramiczne stają się coraz bardziej popularne na rynku sprzętów kuchennych oraz wśród klientów. Cechuje je wysoka jakość wykonania, a przy tym wyjątkowa odporność materiału wykonanego z kamionki szlachetnej. Dzięki technologii produkcji i wytwarzania glinki ceramicznej i całego urządzenia, zlewozmywaki z tego materiału są niezwykle odporne na skrajne temperatury. Potrafią wytrzymać nawet do 600oC. Ceramiczna powierzchnia jest wytrzymała również pod względem uszkodzeń mechanicznych, skutecznie broni się przed środkami chemicznymi i wszelkiego rodzaju trwałymi zabrudzeniami. Gładka powierzchnia tego rodzaju materiału pozwala na pełne i łatwe utrzymanie czystości i higieny tej części kuchni.

Zlewozmywaki ceramiczne są na pewno w czołówce sprzętów tego typu pod względem jakości i trwałości wykonania oraz estetyki i sterylności. Dostępność barw i modeli jest naprawdę imponująca. Na pewno dzisiejsze nowoczesne kuchnie nie mogą się obyć bez fenomenalnych zlewozmywaków ceramicznych.

Granitowe zlewy

Zlewozmywaki granitowe najczęściej produkowane są z materiałów syntetycznych i stanowią jedne z najtrwalszych rodzajów tego typu urządzeń. Żywice syntetyczne i minerały sprawiają, że materiał ma konsystencje i teksturę bardzo zbliżoną do kamienia, dlatego też nie groźne im są wszelkie odbarwienia, uszkodzenia mechaniczne czy wysokie temperatury.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *