Nowoczesność czy klasyka – jaki styl aranżacji zastosować w salonie?

Nowoczesność czy klasyka w salonie – to odwieczne pytanie, które stawia sobie każda osoba aranżująca to wnętrze. Szczególnie, że pokój dzienny to bowiem najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu, dlatego warto urządzić je tak, by nie tylko stylowo się prezentowało, ale również sprzyjało odpoczynkowi domowników.

Nowoczesna czy klasyczna aranżacja salonu?

Nowoczesna czy klasyczna aranżacja salonu?

Klasyka zawsze w modzie

Meble pokojowe w stylu klasycznym zawsze doskonale się prezentują. Ich nieprzemijający charakter sprawia, iż salon urządzony w ten sposób zawsze będzie wyglądał dobrze – bez względu na wciąż przemijające mody. Ciepłe kolory obić sof i foteli (takie jak np. fotele tapicerowane sklep internetowy – https://meblowiec.pl/meble-wypoczynkowe,c7.html), zaokrąglone formy, rzeźbione fronty czy ozdobne uchwyty – to tylko niektóre z charakterystycznych cech tego stylu. Poprzez wybór mebli wpisujących się w ten styl, otrzymuje się wnętrze przepełnione ciepłem i domową atmosferą.

Nowoczesna aranżacja salonu

Z kolei decydując się na styl nowoczesny, należy postawić przede wszystkim na geometryczne formy, pozbawione różnego rodzaju ozdób i detali. To styl przeznaczony dla minimalistów, gdyż nowoczesne wnętrza wyróżniają się niezwykle oszczędną i estetyczną formą oraz są ukierunkowane na funkcjonalność. Przy nowoczesnych meblach warto również zwrócić uwagę na odpowiedni sposób ich oświetlenia – najlepiej sprawdzą się tu energooszczędne lampy led, które podkreślą charakter mebli.

Nieprzemijająca biel

Jednym z najpopularniejszych obecnie trendów w aranżacji wnętrz salonowych są białe meble, łączące walory estetyczne z funkcjonalnością. Gładkie, lśniące fronty nadają wnętrzu niebywałej elegancji, a jednocześnie sprawią, iż salon jest nad wyraz przytulny. Warto zaznaczyć, iż przy wyborze mebli do salonu najważniejszą rolę odgrywają takie kwestie jak wielkość pomieszczenia czy kolor ścian i podłóg, a meble białe są na tyle uniwersalne, iż doskonale prezentują się zarówno w małych, jak i przestronnych wnętrzach.

Sprawdź sklep meblowy online i poznaj bogatą ofertą mebli pokojowych – https://meblowiec.pl/meble-pokojowe,c9.html nawiązujących do różnych stylów aranżacji.

Zapisz

1 odpowiedź
  1. Klaudia 16 października 2018 Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *