Biuro w domu

Początkujący przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na urządzenie biura w domu. Pozwala to na obniżenie kosztów działalności oraz lepszą organizację pracy. Ale pracować w domu mogą nie tylko właściciele firm. Rosnącą popularność odnotowuje się w zatrudnianiu telepracowników, czyli osób zatrudnionych w firmie, ale pracujących w domu i kontaktujących się z zespołem za pomocą Internetu czy telefonu.

Najważniejsza jest motywacja. Zadbajmy więc o odpowiednią atmosferę pomieszczenia do pracy oraz o jej organizację. Ustalmy plan działania oraz godziny pracy i trzymajmy się ich, by jasne było rozgraniczenie pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. I nie zapominajmy, że atmosfera to przede wszystkim wystrój pomieszczenia.

Meble biurowe, jak i cały wystrój powinien być przede wszystkim funkcjonalny. A wybór, jaki pada na konkretne rozwiązania biurowe uzależnione są od rodzaju wykonywanej przez nas pracy. Pisarz, dziennikarz, czy informatyk do swojej pracy potrzebuje jedynie biurka, na którym ustawi komputer i wygodne krzesło, natomiast księgowa w swoim biurze ustawi też szereg regałów na segregatory i teczki z dokumentami. Jednak niezależnie od prowadzonej przez nas działalności, najważniejszy w gabinecie jest fotel. Nowoczesne krzesła biurowe posiadają stuprocentową regulację pod względem ergonomiczności, co zapewnia komfort siedzenia oraz prawidłowe krążenie krwi. Niektóre modele wyposażone są także w zagłówek i regulowany podnóżek., co wraz z dobrze dobranym biurkiem będzie pozytywnie wpływać na wydajność pracy.

Miejsce pracy powinno być też odpowiednio oświetlone. By praca nad stosem dokumentów lub godziny spędzone przy komputerze nie były skrajnie wyczerpujące dla naszych oczu, warto przemyśleć zakup pozbawionych żarnika żarówek z diod LED. Pojedyncza dioda ma wytrzymałość nawet do 100 tys. godzin, dlatego nie musielibyśmy zaprzątać sobie głowy ich częstą wymianą. Dodatkowo żarówki LED zużywają znacznie mniej energii, niż tradycyjne.

Tak zorganizowane i zaaranżowane domowe biuro będzie idealnym miejscem do pracy, która przestanie być przykrą koniecznością.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *