Akcenty metalowe w aranżacji wnętrza

Dla projektantów podstawowym elementem dekoracyjnym nowoczesnej aranżacji jest metal, który podkreśla minimalistyczny i surowy charakter nowoczesnego wnętrza. Pojawia się on w różnych formach, jako element wykończeniowy lub oryginalna dekoracja.

Rzeźby metalowePrzy aranżacji wnętrz zastosowanie znajdują różne rodzaje metalu, jak miedź, mosiądz, stal czy nawet aluminium, przy czym każdy z tych gatunków posiada inne właściwości. Umiejętnie wkomponowywane są do kuchni, łazienki, salonu czy sypialni, a tworzone z nich konstrukcje i elementy pełnią funkcję tak praktyczną, jak i estetyczną. Metalowe elementy wykończeniowe i dekoracyjne to mocny akcent każdej aranżacji, który wyróżnia się we wnętrzach tradycyjnych jak i nowoczesnych.

Cenione są metalowe balustrady lub meble, które uchodzą za trwałe, wytrzymałe, a jednocześnie estetyczne, wręcz eleganckie. Precyzyjne wykończenia przybierają często bardzo oryginalne formy, które są wykonane na indywidualne zamówienie, aby komponowały się do konkretnej aranżacji wnętrza. Jednocześnie metal jest materiałem, który po odpowiedniej obróbce prezentuje wyjątkowe walory estetyczne. Polerowana powierzchnia pozwala osiągnąć wysoki połysk, przy czym w zależności od rodzaju metalu, możliwe są delikatne efekty kolorystyczne.

Z metalu wykonywane są nie tylko ozdobne metalowe konstrukcje, ale też całe powierzchnie. Najczęściej umieszczane są w łazienkach i kuchniach, głównie ze względu na wytrzymałość, odporność na zabrudzenia i łatwość czyszczenia. Ważne jest przy tym, że długo zachowują wysoki połysk, który jest przecież podstawowym walorem estetycznym tego materiału wykończeniowego. Metalowa powierzchnia może być gładka jak i wytłaczana, w zależności od potrzeb. Jeśli ma stanowić blat, wówczas jest polerowana, natomiast gdy ma pełnić funkcję dekoracyjną jest wytłaczana.

Wiele spośród metali wykorzystywanych w aranżacji wnętrz posiada duże właściwości plastyczne, co pozwala na tworzenie elementów o oryginalnych i niepowtarzalnych kształtach. Dzięki temu powstają nie tylko piękne kwietniki, ramy mebli czy luster, ale też drobne rzeźby stawiane na stolikach czy półkach.

Wiele tego typu figurek artystycznych posiada M&W Design, nadając metalowym prętom i cienkim blaszkom ciekawe kształty. Bardzo często elementy metalowe łączone są z innymi materiałami, jak szkło czy kamień, co pozwala na tworzenie uniwersalnych figurek o zróżnicowanych kształtach. Tego typu elementy dekoracyjne również mogą być projektowane na indywidualne zamówienie, na potrzeby zastosowanej aranżacji.

Figurki wykonane z metalu są coraz częściej stosowanym dodatkiem do wnętrz nie tylko nowoczesnych, ale też tradycyjnych. Ze względy na właściwości plastyczne metalu i możliwość łączenia go z innymi materiałami oferty producentów dostarczających tego typu wyroby są bardzo bogate

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *