Cięte choinki

Cięte choinki | ho-ho.choinka.pl
Cięte choinki | ho-ho.choinka.pl

Jesień to najlepsza pora na to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie drzewko bożonarodzeniowe będzie dla nas najlepsze. Na rynku mamy kilka opcji do wyboru. Jedną z nich są sztuczne choinki, które z roku na rok cieszą się coraz mniejszą popularnością. W trosce o dbałość o naszą planetę wiele osób stara się redukować zużycie plastiku. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się cięte choinki zamawiane ze szkółek leśnych przez specjalne strony, które wyspecjalizowały się w dowozie pod same drzwi. Niezależnie od tego, czy chcesz zamówić choinkę do swojego domu, czy pracy. 

Prawdziwa choinka to ikona, sezonowy odświeżacz powietrza, miejsce do zawieszenia migających światełek i ozdób, przechowywania prezentów i tło dla uroczych zdjęć. 

Dlaczego warto kupić żywą choinkę? 

Każdego roku stajemy przed decyzją, czy kupić tradycyjną, świeżą, prawdziwą choinkę, czy też wykonaną z plastiku i metalu. Liczne artykuły, strony internetowe i gazety komentują zalety oraz wady każdego z nich, ale wiarygodność informacji może czasami być w najlepszym przypadku niepełna. 

Wspólny wybór nowej choinki to niesamowita frajda dla całej rodziny. Dziś wiele osób wybiera szybszy, bezpieczniejszy i bardziej sprawdzony sposób, czyli zakup drzewka przez Internet. Nie musimy już martwić się transportem. Wybierając taką opcję dostawy, mamy pewność, że otrzymamy świeże drzewko wysokiej jakości. 

Nie ma lepszego sposobu na rozładowanie stresu w okresie świątecznym niż wspólne zrobienie choinki. Każde prawdziwe drzewo ma swoje unikalne cechy, a znalezienie własnego „idealnego” drzewka jest częścią zabawy. Jak sprawić, by wspólne ubieranie choinki było jeszcze bardziej radosne? Wystarczy, że poprosisz dzieci o wykonanie bombek z papieru. Możesz je zachować na pamiątkę. Wiele rodzin decyduje się również na zakup ciętej choinki, ponieważ można ją posadzić później w ogrodzie. 

Skąd tradycja ubierania choinki? 

Prawdziwe choinki wyglądają naturalnie i kontynuują tradycję bożonarodzeniową, która trwa od czasów pogańskich. Z tradycyjnym, iglastym zapachem prawdziwej choinki nie może równać się nic sztucznego. Z biegiem lat choinka stała się symbolem wiary i nadziei na harmonię całej ludzkości. 

Sztuczne drzewa są wytwarzane ze szkodliwych chemikaliów. PVC to nieulegające biodegradacji tworzywo sztuczne na bazie ropy naftowej, które w procesie produkcyjnym wytwarza substancje rakotwórcze, takie jak dioksyna, dichlorek etylenu i chlorek winylu.

PVC w miarę upływu czasu stopniowo uwalnia dioksyny. To najbardziej toksyczne znane substancje chemiczne wytwarzane przez człowieka. Kiedy są uwalniane do powietrza lub wody, magazynują się w naszej tkance tłuszczowej, co czyni je główną przyczyną raka. Nic więc dziwnego, że coraz częściej mieszkańcy Warszawy i okolic decydują się na świadomy wybór pięknego i pachnącego, żywego drzewka. 

Prawdziwe drzewa są niezbędne dla złożonych ekosystemów, które zapewniają schronienie dzikiej zwierzynie, chronią zasoby wody i stabilizują glebę. Pojedyncza choinka bożonarodzeniowa może w ciągu swojego życia pochłonąć do 1 tony dwutlenku węgla. Coraz więcej uprawianych choinek oznacza więcej potrzebnego czystego obszaru produkowanego z lasów choinkowych, co zapobiega efektowi cieplarnianemu ziemi.

Cięte choinki są ekologiczne i pozytywnie wpływają na środowisko. Sprawiają również, że nasze święta będą wyjątkowe. Postaw na sprawdzone rozwiązanie. 

Sprawdź ofertę i wybierz model idealny dla siebie. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *