Jak urządzić pokój dla dziecka?

Rodzice stawiają sobie to pytanie długo przed narodzinami dziecka. Umeblowanie i wyposażenie pokoiku to bardzo ważne zadanie, które czeka przyszłych rodziców jeszcze przed pojawieniem się Maluszka na świecie.

my-sons-room-558153-mWiele mam już przed narodzinami dziecka wyobraża sobie piękny, mały pokoik z uroczymi mebelkami, pięknym łóżeczkiem i baldachimem, a także mnóstwem zabawek. Wyobraźnia daje nam nieograniczone sposoby meblowania i urządzania małego pokoiku, niestety bardzo często ograniczają nas w tym kwestie finansowe.

Pierwsze dni
Oczywiście tuż po porodzie najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie dla Maluszka małego kącika w sypialni rodziców. Do tego celu należy zapatrzeć się w łóżeczko, kołyskę oraz przewijak.

Kolor ścian
Przyjęło się, że pokój dla dziewczynki malujemy na różowo, zaś pokój dla chłopca na kolor niebieski. Możemy pomalować pokój na te kolory, jednak musimy pamiętać, aby były to odcienie pastelowe, ponieważ pokój dla dziecka powinien być jasny i przestronny.
Pokój należy pomalować co najmniej 2 miesiące przed porodem, ponieważ farby mogą wywołać alergię u mamy i noworodka.

Mebelki do pokoju

Pamiętajmy również o odpowiednim rozmieszczeniu mebli oraz zapewnieniu bezpieczeństwa w pokoiku dziecka. Nie wolno trzymać w pokoju dziecka małych przedmiotów, takich jak monety, śrubki, kosmetyki oraz małe zabawki – dziecko może je połknąć.

Pokój musi być cichy, dlatego nie należy umieszczać pokoju dziecka od strony ruchliwej ulicy itd. Konieczne jest również zapewnienie dobrej wentylacji powietrza (do tego celu niezbędny będzie nawilżacz powietrza, lub regularne rozwieszanie mokrych ręczników na kaloryferze).

the-mexican-style-521459-mPokój dla starszych dzieci
Umeblowanie pokoju dla starszego dziecka jest nieco łatwiejsze, ponieważ dziecko samo może zdecydować o kolorze ścian i wyborze mebli. Na rynku meblowym znajdziemy ogromny wybór mebli w różnych stylach, kolorach i wzorach. W pokoju dziecka, które rozpoczęło już naukę obowiązkowo powinno znaleźć się biurko oraz komputer.
Pozwólmy na to, aby nasza pociecha czynnie uczestniczyła w aranżacji swojego pokoju i decydowała o jego wystroju. Dzieci bardzo lubią gdy pokój odzwierciedla ich pasję.
Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie tablicy korkowej, na której można przywieszać plakaty oraz naklejki, które kolekcjonuje nasza pociecha.

Żródło: http://www.burzynscymeble.pl/pl/c/Meble-mlodziezowe/60

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *