Dlaczego żarówki LED mają przewagę nad innym oświetleniem samochodowym

Technologia led to rozwiązanie, które ma wielu fanów. Z jej pomocą z powodzeniem zadbamy o oświetlenie drogi, sprawimy, że będziemy lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego oraz… ozdobimy wnętrze naszego pojazdu.

Żarówki samochodowe led – najważniejsze zalety produktu

Lampy samochodowe powinny generować światło o barwie, która jest przyjazna dla oczu kierowcy. W przeciwnym razie bardzo szybko odczuje on nieprzyjemne konsekwencje żółtej, sztucznej wiązki. Światła led do samochodu generują oświetlenie o kolorze zbliżonym do światła dziennego. Nie oślepiają innych kierowców, a osobie prowadzącej auto gwarantują komfort oraz doskonała widoczność jezdni oraz pobocza. Halogeny na tym polu przedstawiają się dużo gorzej. Producenci starają się temu zaradzić, ale nadal nie ma co spodziewać się, że takie produkty pozwolą na wygodę równą tej, związanej z użytkowaniem ledów. Zdecydowanie większą konkurencją na tym polu jest dla lamp ledowych samochodowych żarówka ksenonowa.

Ksenony to opcja dużo bardziej zaawansowana niż halogeny. Ich barwa jest naturalna, nie męczy oczu i nie oślepia. Chociaż pod tym względem ksenony mogą równać się ledom, ustępują im, i to znacznie, pod względem żywotności. Szacuje się, że oświetlenie ksenonowe jest w stanie wytrzymać około 3 tysięcy godzin. Ledy wyprzedzają je o całe lata świetlne! Można ich używać nawet przez 50-60 tysięcy godzin. Te najbardziej zaawansowane produkty wytrzymują nawet 100 tysięcy godzin.

Warto pamiętać, że, nawet jeśli wydaje się nam, że wybieramy zaawansowaną technologię, możemy się rozczarować. Wynika to z prostego faktu: tanie zamienniki często po prostu nie spełniają oczekiwań wymagających kierowców. Awarie i inne problemy z działaniem to coś, czego można uniknąć, o ile zdecydujemy się na zakup z pewnych źródeł. Wybór rozwiązań od takich producentów jak Philips czy Narva pozwolą nam cieszyć się komfortem przez długi czas. Zamiast więc zwracać się w kierunku tańszych, niepewnych alternatyw, wypróbujmy takie wyroby, jak np.

1. NARVA LED W5W 12V 0,5W
2. Philips LED H7 ULTINON +160% 6200K
3. PHILIPS C5W ULTINON LED 6000K 30mm 12V
4. LED HIR2 PHILIPS 12V X-treme Ultinon +200%

Żarówki led do wnętrza samochodu

Jeśli kiedykolwiek byliśmy zmuszeni do pracy w słabo oświetlonym pomieszczeniu, wiemy, jak bardzo jest to frustrujące. Oczy szybciej się męczą; w efekcie nasze samopoczucie się pogarsza i odczuwamy rozdrażnienie. We wnętrzu auta ten mechanizm działa podobnie. Ale czy światło w samochodzie rzeczywiście się nam przydaje? Jak najbardziej tak! Bez niego nie będziemy w stanie rozeznać się w pojeździe nie tylko podczas postojów, ale też w trakcie podróży.

Technologia led sprawdza się tu doskonale. W optymalny sposób oświetla najważniejsze miejsca, które pozwalają nam na dobrą orientację we wnętrzu auta. Co ważne, takie żarówki led do wnętrza samochodu są przyjazne dla zmysłu wzroku. To piekielnie ważne, bo zmęczony, rozdrażniony kierowca jest mniej uważny i może nie wykazać się odpowiednio szybkim refleksem na drodze.

Estetyka żarówek led do samochodów osobowych

Nie ma co ukrywać, wybierając oświetlenie do auta, kierujemy się nie tylko tym, w jaki sposób ułatwi nam ono funkcjonowanie, ale też bardziej przyziemną sprawą – wyglądem. Oświetlenie led bardzo wpływa na wrażenia estetyczne – potrafi nadać nowoczesnego charakteru kabinie, jak i świetnie prezentować się na zewnątrz samochodu. Dzięki temu, że takie rozwiązania składają się z licznych, maluteńkich diod, produkty tego typu mogą występować w przeróżnych kształtach. Z pomocą takiego oświetlenia da się dowolnie spersonalizować auto. To doskonały wariant zarówno dla osób, preferujących tradycyjne rozmieszczenie światła, jak i dla kierowców, stawiających na bardziej oryginalne, ekstrawaganckie formy.

Źródło: https://basic.com.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *