Jak urządzić sypialnię w kawalerce?

Kawalerki, ze względu na swój metraż, bywają często sporym wyzwaniem dla architektów i użytkowników. Jednak właściwie zagospodarowana kawalerka, może być w pełni funkcjonalnym, wygodnym mieszkaniem. Można rozróżnić kilka typów kawalerek, przede wszystkim te z osobną kuchnią oraz z kuchnią połączoną z głównym pokojem. W drugim przypadku wydzielenie strefy sypialnianej jest nieco trudniejszym zadaniem, ale nadal jest to możliwe. Już od samego początku warto zadbać, aby w mieszkaniu wszystkie strefy były spójne kolorystycznie i stylistycznie.

Meble sypialniane w kawalerce z oddzielną kuchnią

W kawalerce z oddzielną kuchnią, w głównym pokoju będzie nieco więcej miejsca, dzięki czemu można tu wstawić normalne meble sypialniane np. duże łóżko. Aby dodać miejscu nieco intymności, warto postawić w pobliżu łóżka duży, przeszklony regał, parawan lub zawiesić długą, finezyjną półprzezroczystą zasłonę w delikatnym kolorze. Można również pokusić się o zbudowanie lekkiej, drewnianej ścianki, która doda wnętrzu ciepła i ciekawego charakteru.Łóżka do sypialni

W przypadku słabo doświetlonego wnętrza, łóżka do sypialni powinny być jasne, aby rozświetlać kawalerkę, a nie dociążać jej dodatkowo. Warto wybrać meble sypialniane wielofunkcyjne np. łóżko ze skrzynią na pościel lub inne rzeczy. To pozwoli podwójnie wykorzystać zajmowaną przestrzeń.

Meble do sypialni w kawalerce z aneksem kuchennym

W przypadku pokoju z aneksem kuchennym, zazwyczaj nie ma miejsca na typowe meble do sypialni. Raczej nie zmieści się tu duże łóżko i należy pomyśleć o meblach wielofunkcyjnych. Najlepiej sprawdzi się tutaj rozkładana kanapa. Za dnia będzie ona służyła jako miejsce do oglądania telewizji, czytania książek, a wieczorami będzie stawała się wygodnym, sporej wielkości łóżkiem. Warto tak ustawić stolik, aby stał on obok łóżka i nie wymagał codziennego przestawiania przy rozkładaniu łóżka.

Drugą opcją są modne ostatnio meble sypialniane piętrowe. Pozwalają one podwójnie wykorzystać zajmowaną przestrzeń. Na dolnym piętrze można z łatwością postawić biurko i zaaranżować przestrzeń do pracy. Z kolei na wyższym poziomie mamy duże, wygodne łóżko.

Coraz częściej spotykane są również systemowe meble rozkładane, gdzie łóżko za dnia jest całkowicie schowane. Są to np. komody, które wewnątrz chowają materac. Ciekawym rozwiązaniem są również systemy, gdzie całe łóżko jest chowane w ścianie. Pozwala to całkowicie wykorzystać przestrzeń mieszkania, a jednocześnie nie trzeba rezygnować z pełnowymiarowego łóżka.

Meble sypialniane do kawalerki powinny być sprytne i jak najbardziej wielofunkcyjne, aby w pełni wykorzystać małą przestrzeń.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *