Wybór projektu domu – ważny etap budowy

Pierwszym i podstawowym etapem budowy domu jest wybór projektu. Jest to bardzo ważne ponieważ to właśnie od projektu domu zależy na jakie koszty musimy się przygotować, pomaga uniknąć wielu błędów. Projekt to zazwyczaj pierwsza po zakupie działki inwestycja w czasie budowy domu – bez niego nie można ani uzyskać pozwolenia na budowę, ani wybudować domu.
Wybierając projekt domu nie należy oszczędzać, ten etap jest decyduje o przyszłym komforcie mieszkania, dlatego powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim nasze potrzeby. I tu pojawia się zasadnicze pytanie czy lepiej wybrać gotowy projekt domu czy też zamówić indywidualny?

 
Gotowy projekt domu jest znacznie tańszy od tego na specjalne zamówienie, ale z kolei jeżeli będziemy chcieli wprowadzić w nim jakieś zmiany to niekiedy bardziej opłacany może stać się ten drugi. Z kolei gotowy projekt często zawiera już dodatkowo w cenie pełny kosztorys, projekty wykonawcze i wiele innych za które przy indywidualnym zamówieniu musisz dodatkowo zapłacić.

 
Dobrą informacją dla osób które są na etapie wyboru projektu domu i wahają się pomiędzy gotowym projektem, a indywidualnym, jest fakt że w obu przypadkach można zastosować rozwiązania obniżające koszty całej budowy domu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *