Pokój dzienny z aneksem kuchennym

Meble nowoczesne do salonu z aneksem kuchennym w połączeniu z ciekawymi dodatkami sprawią, że nawet małe wnętrze nabierze charakteru. Ponadto salon połączony z kuchnią optycznie je powiększy. Obecnie mamy spore możliwości, jeśli chodzi o aranżowanie pomieszczeni, dzięki czemu można uzyskać efekt zgodny z naszymi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Jakie sprawdzą się meble do pokoju dziennego?

Salon z kuchnią, czyli jak połączyć nowoczesny salon z aneksem kuchennym?

Coraz większą popularnością w nowoczesnych salonach cieszy się wyspa kuchenna, a efekt ten można uzyskać poprzez wyburzenie ściany znajdującej się między kuchnią a pokojem dziennym. Aby całość nabrała spójności, warto zadbać aby w obu pomieszczeniach była taka sama podłoga i kolorystyka. W kuchni zamiast krzykliwej aranżacji znacznie korzystniejsze będzie postawienie na funkcjonalność.

pokój dzienny z kuchnią

Więcej pola do podpisu mamy z kolei w salonie. Nie ma też potrzeby całkowitego otwierania salonu z aneksem kuchennym. Naturalną granicą może stać się wspomniana wyspa kuchenna lub murowane szafki, stół, barek czy też kontuar. Innym rozwiązaniem jest zainwestowanie w drzwi przesuwane, które wyraźnie oddzielą kuchnię od salonu, gdy będziemy mieć taką potrzebę. Polecane są szklane drzwi, aby przedostające się przez nie światło doświetlało aneks kuchenny i salon. Bardzo ważną kwestią jest także dobór odpowiedniego oświetlenia sztucznego. Najlepiej aby było ono zróżnicowane. Pojedyncza lampa wisząca czy też stojąca nie wystarczy.

Kupujemy meble do pokoju dziennego

W przypadku salonu połączonego z kuchnią należy tak zaplanować obie strefy i dopasować meble, aby wszystkie elementy tworzyły spójną harmonię. Obecnie umeblowanie pokoju dziennego nie stanowi większego problemu, gdyż możemy liczyć na bogactwo asortymentu. W przypadku nietypowych pomieszczeń można nawet zamówić meble na wymiar, czyli meble szyte na miarę, które pozwolą w pełni wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. W przypadku braku miejsca na wyspę kuchenną, godną polecenia alternatywą będzie półwysep z blatem, który oddzieli kuchnię od salonu.

Meble do pokoju dziennego powinny być wygodne i funkcjonalne, a do tego dobrze się prezentować. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli od jednego producenta i z tej samej serii, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je samodzielnie skompletować, zgodnie ze swoimi preferencjami. Druga opcja pozwala na cieszenie się niepowtarzalną aranżacją i daje znacznie większe pole do popisu. Świetny efekt można uzyskać, łącząc nowoczesny stół ze starą komodą czy witryną. Podobnie jest w przypadku zestawienia nowoczesnego stolika kawowego z wiekową biblioteczką. Im ciemniejszy kolor mają ściany w salonie, tym jaśniejsze powinny być wykończenia mebli i odwrotnie.

Nowoczesne meble często są zabudowane, dzięki czemu zaaranżowanie wnętrza staje się znacznie łatwiejsze. Oczywiście nie ma konieczności ukrywania sprzętów AGD, gdyż mogą stać się one praktyczną dekoracją. Lodówka w nietypowym kolorze czy też wyróżniająca się ciekawym designem to świetny sposób na dopełnienie wystroju. Jeśli liczą się dla nas proste i ekonomiczne rozwiązania, to między kuchnią a salonem można postawić uniwersalny stół na wszystkie okazje.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.