Jak zagospodarować teren wokół domu?

Uwielbiasz wygląd pięknie zaaranżowanego ogrodu i zadbanego trawnika, ale obawiasz się ogromu pracy związanego z ich utrzymaniem? Jeśli tak, przedstawimy wiele korzyści, dla których warto rozważyć zastosowanie wokół domu sztucznej trawy. Trawa z rolki jest nie tylko tania w utrzymaniu, ale i przyjazna dla środowiska, a co ważniejsze – zawsze wygląda świetnie bez względu na pogodę! Ale co możesz zrobić ze sztuczną trawą? Dystrybutor sztucznej trawy z trawa-krajobrazowa.pl zapewnia, że możesz wyczarować z nią niesamowite przestrzenie!

Jak kreatywnie wykorzystać sztuczną trawę z rolki?

1. Twórz ciekawe wzory

Kto powiedział, że musisz położyć jednolity kawałek zielonego trawnika?

Sztuczną trawę można przycinać i układać w wiele różnorodnych kształtów i wzorów. Spróbuj zaaranżować ją między stopniami z naturalnego kamienia lub kostką brukową.

Chcesz stworzyć unikalny wygląd swojego ogrodu lub tarasu? Spróbuj ułożyć szachownicę na przemian z kamienia i trawy. Możesz również wyciąć „dywan” zieleni w zabawny kształt, aby ożywić betonowy chodnik lub schody!

2. Przykryj betonowe podłoża

Spójrzmy prawdzie w oczy – nikt nie lubi stać ani chodzić po betonie. Jest zimny, twardy i nieprzyjemny dla skóry. 

Zamiast pozostawiać gołe i ponure podłogi w piwnicy, dlaczego nie przekształcić tego obszaru za pomocą trawy z rolki? Nie tylko sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na ciepłą i zachęcającą, ale będzie też wygodniejsza dla wszystkich. Układanie sztucznej trawy potrwa chwilę, a efektownie zmieni każdą szarą przestrzeń!

3. Połącz trawę z rolki z innymi materiałami

Obecnie w trendach aranżacyjnych zarówno wnętrz, jak i ogrodów, są naturalne kompozycje. Powrót do ekologii i „dzikości” zachęca nas do wykorzystywania naturalnych materiałów i kruszców. Połączenie trawy z rolki z zaaranżowanym, wkomponowanym drewnianym tarasem lub zaplanowanie na trawniku elementów z kamyków lub kory na pewno pozytywnie wpłynie nie tylko na wygląd ogrodu, ale też na nasz nastrój.

4. Stwórz wewnętrzną zieloną ścianę

Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że trawa z rolki wygląda doskonale nie tylko na podłożu. Warto pomyśleć o dodaniu więcej zieleni do Twojego domu!

Co powiesz na zaaranżowanie zielonej ścianie i stworzenie własnego ogrodu wertykalnego?

Niezależnie od tego, czy używasz tylko sztucznych roślin, czy dodasz do mieszanki kilka prawdziwych, z pewnością zmieni to wygląd i charakter całego domu. Układanie sztucznej trawy na ścianie jest równie łatwe i szybkie, co na podłożu, a efekt finalny będzie zachwycający!

5. Stwórz przestrzeń do zabawy

Ogród to nie tylko miejsce do odpoczynku dla dorosłych. Nie można zapomnieć o dzieciach i zwierzętach, które potrzebują bezpiecznego miejsca do zabaw na świeżym powietrzu.

Rozwiązanie? Stwórz miękką, zieloną przestrzeń, kładąc sztuczną trawę z rolki w ogrodzie lub w pokoju dziecięcym. W ten sposób możesz być pewien, że na takim podłożu dzieci będą się czuły komfortowo i bezpiecznie. Masz duży ogród? Co powiesz na układanie sztucznej trawy w celu stworzenia małego pola do minigolfa? Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych w dowolnej chwili dzięki jednorazowej inwestycji w trawę z rolki!

Trawa z rolki – wiele zastosowań, niezmienny efekt

Jak widać, przy projektowaniu trawnika w ogrodzie można zrobić o wiele więcej niż tylko ułożenie sztucznej traw.

Przy odrobinie pomysłowości – i odpowiednim produkcie – możesz stworzyć piękny krajobraz wokół swojego domu, który nie wymaga praktycznie żadnej pielęgnacji!

Czy jesteś gotowy, aby pożegnać się z kosztowną i czasochłonną pielęgnacją żywego trawnika? Sprawdź ofertę trawy z rolki na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl i zacznij realizację ogrodu marzeń już dziś!  

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *