Koronawirus. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy odbędą się matury?

Sytuacja, która obecnie panuje w Polsce jest bardzo trudna. Polscy uczniowie oraz studenci już od ponad miesiąca uczą się zdalnie, przy użyciu licznych platform internetowych. W najgorszej sytuacji są Ci, którzy powinni przygotowywać się do matur lub egzaminów kończących szkołę podstawową.

Matura 2020. Minister edukacji podaje nowe terminy

Według aktualnych ustaleń egzaminy maturalne 2020 mają rozpocząć się 8 czerwca, natomiast egzaminy po szkole podstawowej zostały przesunięte na 16 czerwca.

– Od 16 do 18 czerwca przewidujemy przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów, od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych – tłumaczył na konferencji prasowej Minister Edukacji.

Zmiany dotyczą również uczelni wyższych oraz przedszkoli i żłobków, które pozostają wyłączone z normalnego funkcjonowania do 24 maja.

W konferencji prasowej uczestniczył również Minister Zdrowia, który zapowiedział że egzaminy w tych terminach będą przeprowadzane pod warunkiem zachowania wyjątkowego reżimu sanitarnego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *