Koronawirus we Włoszech. Liczba zakażonych wciąż rośnie! [AKTUALIZACJA]

Ilość zakażonych oraz ofiar koronawirusa we Włoszech ciągle wzrasta. Według najnowszych doniesień z powodu choroby zmarło już ponad 100 osób, a liczba zakażonych przekracza 3000. Reakcja rządu Włoch była bardzo szybka – po kilku dniach od stwierdzenia pierwszych przypadków zakażenia zamknięto wszystkie szkoły oraz uniwersytety.

We Włoszech z powodu koronawirusa zamknięto szkoły

W ostatnim czasie zwołana została specjalna konferencja prasowa z udziałem premiera Włoch Giuseppe Contego, podczas której Lucia Azzolina – włoska minister oświaty ogłosiła oficjalnie decyzję o zamknięciu szkół oraz uniwersytetów 5 do 15 marca. Cały czas podkreślano, że ta decyzja nie była łatwa, lecz konieczna. Podczas wspomnianej konferencji potwierdzono, że wszelkie tego typu decyzje są i będą podejmowane w oparciu i ścisłe konsultacje z komitetem naukowym przy włoskiej Radzie Ministrów. „Liczę na to, że dzieci będą mogły powrócić do szkół tak szybko, jak to możliwe” – powiedziała minister.

Nie obyło się jednak bez chaosu informacyjnego, ponieważ o pogłoskach o zamknięciu szkół już wcześniej informowały włoskie media i mieszkańcy byli całkowicie zdezorientowani. Oficjalny komunikat o zamknięciu szkół pojawił się dopiero kilka godzin później.

Ponad 100 ofiar koronawirusa we Włoszech

Od wybuchu epidemii koronawirusa we Włoszech zanotowano ponad 3000 zakażeń. W środę pojawiła się informacja o 107 ofiarach śmiertelnych. Niestety liczba ta stale rośnie, a wirus zabija coraz więcej ludzi. Optymistyczne są jednak wyniki, które mówią o przypadkach wyleczonych. Obecnie liczba ta zbliża się do 300. Przedstawiając dziennikarzom dane dotyczące przebiegu kryzysu epidemiologicznego, wyjaśniono, że ofiary śmiertelne stanowią 3,47 procent wszystkich zarażonych. Odsetek osób już wyleczonych to 8,4 procent.

Koronawirus we Włoszech – brakuje miejsc w szpitalach

Włoscy lekarze alarmują, że jeśli liczba zachorowań będzie rosła w tak szybkim tempie to prawdopodobnie w najbliższym czasie dojdzie do przepełnienia szpitali. „Szczególny problem mamy z oddziałami intensywnej terapii” – powiedział premier Giuseppe Conte. Obecnie we Włoszech ilość zakażen koronawirusem to nawet 500 przypadków na dobę. By temu zapobiegać rząd Włoch wydał specjalny dekret, na mocy którego zawieszone są wszystkie imprezy masowe oraz wydarzenia publiczne podczas których może pojawić się problem z zachowaniem bezpiecznego dystansu 1 metra pomiędzy uczestnikami.

Koronawirus we Włoszech [Aktualizacja 18.03.2020]

345 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Włoszech – poinformowała we wtorek Obrona Cywilna. Łączna liczba zmarłych w tym kraju wzrosła do 2503. Zakażonych jest obecnie 26 tysięcy ludzi; to wzrost o prawie 3 tysiące od poniedziałku.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o tym co dzieje się we Włoszech oraz jak zakażenie koronawirusem rozprzestrzenia się w Europie i na świecie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *