Milionerzy. Padło pytanie za pół miliona!

„Milionerzy” to turniej telewizyjny, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest doskonale znany nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Edycję angielską prowadzi znany wszystkim prezenter oraz dziennikarz motoryzacyjny – Jeremy Clarkson. W środowym odcinku uczestnik dotarł do pytania za pół miliona złotych. O co był pytany?

Milionerzy. Padło pytanie za pół miliona!

Któremu laureatowi król Szwecji wręczyłby Nagrodę Nobla, gdyby ten do Sztokholmu przybył?

Właśnie tak brzmiało pytanie, które padło jak to za pół miliona złotych! Zmagającym się z odpowiedzią na nie był pan Mikołaj Wieczorek, który zdominował odcinki najnowszej edycji tego popularnego programu. Swoją grę i podróż do milion rozpoczął on w poniedziałek, kiedy to padały pytania o jednoślady oraz przelicznik czasu. We wtorkowym odcinku dotarł on pytania za ćwierć miliona złotych.

Brzmiało ono następująco: „Gwałtowny ciepły wiatr, przekleństwo górali meteoropatów, to:”. Sugerowane odpowiedzi to A: bora, B: blizzard, C: buran oraz D: fen. Przypominamy, że z 4 propozycji odpowiedzi tylko jedna może być tą poprawną. Każda z sugerowanych odpowiedzi dotyczyła wiatru, jednak tylko fen określa wiatr ciepły. Uczestnik po chwili namysłu udzielił poprawnej odpowiedzi, co dało mu przepustkę do pytania o pół miliona złotych.

Wśród sugerowanych odpowiedzi na to pytanie pojawiły się takie nazwiska jak: Władysław Reymont, Lech Wałęsa, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska. Przypominamy, że Lech Wałęsa otrzymał pokojową Nagrodę Nobla, która jest przyznawana przez Norweski Komitet Noblowski, a więc w Oslo. Sprawia to, że na samym początku możemy wykluczyć ją z odpowiedzi poprawnych. Idąc dalej, doskonale wiemy, że zarówno Władysław Reymont, Czesław Miłosz, jak i Wisława Szymborska otrzymali literacką Nagrodę Nobla. To wyróżnienie przyznaje Akademia Szwedzka, a sama nagroda jest wręczana przez króla Szwecji. Tutaj prawidłowa odpowiedź może być tylko jedna i jest to odpowiedź A: Władysław Reymont. Otrzymał on Nagrodę Nobla w 1924 roku, jednak z powodu złego stanu zdrowia nie mógł pojawić się osobiście po jej odbiór.

W takich sytuacjach pytania mogą wydawać się proste, jednak w walce o takie sumy pieniędzy stres oraz presja zaczynają oddziaływać na nasz umysł i znacznie utrudniać skuteczną odpowiedź na pytanie. Mimo tak trudnego zadania życzymy wszystkim uczestnikom samych sukcesów oraz wygrania miliona i zapisania się na kartach historii programu ”Milionerzy”.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *