Koronawirus na świecie. Aktualne mapy występowania wirusa.

Koronawirus swoim zasięgiem obejmuje już praktycznie cały świat. Przypadki jego zakażeniem odnotowano już w blisko 90 państwach na terenie całego świata. Niestety wirus dotarł również do Polski, gdzie w ostatnich dniach odnotowano kilka przypadków zachorowań. Dalej prezentujemy Państwu aktualną mapę zachorowań na COVID-19.

Zakażenia koronawirusem na świecie.

Sytuacja nadal jest dramatyczna. Stale notowane są wzrosty liczby chorych i zakażonych koronawirusem na całym świecie. W znacznej większości wypadków wzrosty te są znaczące co oznacza, że epidemia wirusa trwa nadal, a ponadto dociera on do kolejnych osób, wywołując tym samym poważną chorobę.

W samych Chinach tendencja zaczęła robić się spadkowa. Oznacza to, że liczba zakażeń w ciągu doby maleje, co pozwala mieć nadzieje na spowolnienie rozwoju choroby na tamtym terenie. Inaczej jest jednak w Japonii, Korei czy we Włoszech. Tam jest obecnie najgorzej. Liczba zakażonych i chorych rośnie z godziny na godziny, a epidemia ciągle nabiera tempa. Zarażeni na statku wycieczkowym „Diamond Princess” nadal są izolowani, a w Iranie w ostatnim czasie liczba zakażonych przekroczyła już ponad 6 500 osób.

Zakażenia koronawirusem w Europie

Europa jest coraz bardziej dotknięta problemem zakażeń koronawirusem. Najgorsza sytuacja panuje we Włoszech, tam mimo zaostrzonych środków ostrożności liczba zakażonych zbliża się do 6000. Oprócz tego znaczne ilości chorych i zakażonych znajdują się w Niemczech, we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Holandii i Norwegii. Tam liczby te sięgają kilkuset zakażonych.

Niestety oprócz Chin, we wszystkich innych Państwa liczby te nadal rosną, a wirus zdaje się nie mieć końca. Chorzy to głównie osoby starsze oraz dzieci, jednak w ostatnim czasie zakażonych zostało również wiele młodych osób. Wierzymy jednak, że już wkrótce będziemy mieli dla Państwa znacznie lepsze wiadomości. Podjęte środki ostrożności i zapobieganie kolejnych zakażeniom powinno dać oczekiwany skutek i wyraźnie zmniejszyć liczbę zakażonych oraz chorych na tą niebezpieczną chorobę.

Mapa występowania koronawirusa

Na mapie, która jest na bieżąco aktualizowana, można zobaczyć, gdzie znajdują się potwierdzone ogniska wirusa. Po kliknięciu na wybrany punkt na mapie możemy zobaczyć, ile do tej pory było przypadków zakażenia, zgonów oraz ilu pacjentów zostało wyleczonych.

Oczywiście o aktualnej sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *