Światowy Dzień Kota. Historia naszych pupili.

Mimo, że koty towarzyszą nam od blisko sześciu tysięcy lat, nigdy nie dały nam się do końca podporządkować. Jak zatem układała się ta relacja od samego początku?

Koty w starożytności

Historia więzi człowieka z kotem zaczęła się w czasach świetności starożytnego Egiptu. Wylewający Nil użyźniał okoliczne pola, które znakomicie spełniały zapotrzebowanie mieszkańców w różnego rodzaju zboża. Te składowane były w specjalnych magazynach, gdzie szybko pojawił się problem walki z takimi szkodnikami jak myszy. Ludzie szybko znaleźli na nie sposób – koty.

Światowy dzień kota

Koty w średniowieczu

W średniowieczu natomiast koty były postrzegane jako istoty opiekujące się domem. Ich czujność w nocy, instynkty oraz umiejętność polowania są jak widać doceniane od wielu wieków.

Koty dzisiaj

W dzisiejszych czasach koty są często traktowane jako przyjaciele i pupile. Często żyją w mieszkaniach, wyprowadzane są na smyczy, zależnie od rasy mają swoje konkretne cechy i przywary. Mimo tego „udomowienia” nadal są niezależne i lubią chodzić własnymi ścieżkami. Może to właśnie w nich lubimy najbardziej?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *