Zamieszki w Stanach po zabójstwie George’a Floyda

Niezrozumiałe zabójstwo George’a Floyda – czarnoskórego mężczyzny, który zginął podczas interwencji amerykańskiej Policji nadal niesie za sobą przykre skutki. Fala protestów, walk na ulicach amerykańskich miast oraz starcia z tamtejszą Policją są od kilku dni na porządku dziennym.

Zniszczone ulice, domy, sklepy i samochody

Właśnie taki widok najczęściej obserwujemy w doniesieniach ze Stanów Zjednoczonych. W niektórych miastach wiele osób zostaje rannych lub aresztowanych, co powoduje stale narastającą agresję. Policja nie zawsze radzi sobie w odpowiedni sposób z natarciem rozjuszonego sytuacją tłumu.

Prezydent USA zagroził, że jeśli zamieszki się nie uspokoją i nie przestaną być problemem to do akcji wkroczy wojsko, które odpowiednimi dla siebie sposobami będzie skutecznie rozbijało zgromadzenia mające na celu przeciwstawianie się władzy.

Pokojowe marsze i spotkania w USA

Zdarzają się jednak również pokojowe marsze, które mają na celu ukazanie prawdziwego źródła problemu, a nie tylko stosowanie rozwiązań siłowych. Takie wydarzenia odbyły się m.in. Nowym Jorku czy Waszyngtonie przed siedzibami lokalnych władz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *