Już 11 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Czy grozi nam epidemia?

Ministerstwo Zdrowia informuje na bieżąco o ilości zakażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie liczba ta sięgnęła 11 osób. W niedzielę wieczorem potwierdzono kolejne 3 przypadki z pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Niestety według prognoz liczba zakażonych w  Polsce może w najbliższym czasie znacznie wzrosnąć.

epidemia w Polsce

Chorzy na koronawirusa przebywają w szpitalach

„Mamy 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Obecnie chorzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu oraz Warszawie. Zakażeniu uległa jedna kobieta oraz dwóch mężczyzn. Chora to kobieta w sile wieku, do tej pory przebywała na domowej kwarantannie i prosto z niej trafiła do szpitala. Mężczyzna z Wrocławia to osoba starsza, która w ostatnim czasie miała bezpośredni kontakt z bliskim, który obecnie jest leczony za granicą. Pacjent z Warszawy natomiast to osoba młoda, która niedawno wróciła z Włoch. Służby sanitarno-epidemiologiczne już zajęły się znalezieniem osób, które mogły mieć kontakt z młodym mężczyznom i poddają je kwarantannie.

Wcześniejsze przypadki koronawirusa w Polsce

Wcześniej poinformowano o ośmiu przypadkach osób z chorobą Covid-19, w: Warszawie, Raciborzu, Ostródzie, Zielonej Górze, Szczecinie i Wrocławiu. Pacjentka z Warszawy przyleciałą samolotem z Niemiec. Pacjent z Raciborza wrócił autokarem z północnych Włoch. Dwie osoby z Ostródy podróżował wraz z pierwszym zakażonym SARS-CoV-2 Polakiem z Niemiec. W Szczecinie dodatni wynik dały testy na nowy koronawirus przeprowadzone u pary, która wróciła z Włoch. Osoba, którą zdiagnozowano we Wrocławiu, wróciła w ostatnim czasie samolotem z Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo Zdrowia stale informuje polaków o sytuacji związanej z ilością zakażonych. Jednocześnie prowadzone są działania mające na celu koordynację operacji związanych z odnajdywaniem kolejnych osób, które mogły zostać zakażone tym ciężkim wirusem. Obecnie wszystkie przypadki koronawirusa w Polsce dotknęły osób wracających z zagranicy, a konkretnie terenów które zostały uznane za ogniska choroby. Apelujemy zatem o zwiększoną ostrożność oraz unikanie dużych skupisk ludzkich, a także unikanie różnego rodzaju imprez masowych.

Koronawirus w Polsce – 246 zakażonych, 5 zmarłych [AKTUALIZACJA]

Koronawirus w Polsce sieje coraz większe spustoszenie. Obecnie stwierdzono go już u blisko 250 osób z całego kraju. 5 pacjentów zmarło. We wszystkich przypadkach u chorych pojawiały się choroby współistniejące.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *