Najnowsze sondaż wyborczy. Kto zostanie prezydentem?

10 maja mają odbyć się wybory prezydenckie. Po raz pierwszy mają one przyjąć formę korespondencyjną, co oznacza że karty do głosowania zostaną dostarczone bezpośrednio do naszych mieszkań za pomocą pracowników Poczty Polskiej. Mimo, że taki rodzaj wyborów wzbudza wiele kontrowersji to ustalona data zbliża się wielkimi krokami. A jak wyglądają najnowsze sondaże przedwyborcze?

Wygrywa Duda, Kidawa-Błońska dopiero szósta

Według najnowszych, kwietniowych sondaży największe szansę na wybór na fotel Prezydenta RP ma Andrzej Duda. Według badań przeprowadzonych w ostatnich dniach głosowałoby na niego nawet 59% ankietowanych. Na drugim miejscu znaleźli się: lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz niezależny kandydat Szymon Hołownia, którzy zgromadziliby po 7 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęli kandydat Lewicy Robert Biedroń oraz Konfederacji Krzysztof Bosak uzyskując po 5 proc. poparcia. Na czwartym miejscu znalazła się kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska, która uzyskała 4 proc. poparcia.

Zaskakujące wyniki kwietniowych sondaży przedwyborczych

O ile reelekcja Andrzeja Dudy raczej nie jest dla nikogo zaskakująca, o tyle bardzo słaby wynik Kidawy-Błońskiej może być dla wielu szokiem. Jak dotąd mogłoby się zdawać, że powinna walczyć z Dudą jak równy z równym, a tymczasem według najnowszych sondaży zajmuje ona ostatnie miejsce. Została znacznie wyprzedzona nawet przez kandydatów ze znacznie mniejszych i mniej popularnych partii.

Wybory korespondencyjne – opinie Polaków

Wydawać by się mogło, że taka wymuszona innowacyjność jak wybory korespondencyjne mogą odstraszyć uprawnionych do oddania głosu. Tutaj również przeprowadzony został sondaż, a jego wyniki są dość zaskakujące. Z sondażu wynika, że niemal połowa respondentów (47 proc.) wyraża chęć udziału w wyborach prezydenckich, przy czym ponad jedna czwarta Polaków (28 proc.) jest tego pewna.

Jaki będzie ostateczny wynik wyborów prezydenckich 2020? Tego z pewnością dowiemy się w maju tego roku!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *