Konkurs skoków narciarskich w Oslo odwołany. Co z pozostałymi zawodami? Czy odbędą się bez kibiców? [AKTUALIZACJA]

Aż pięciu polskich zawodników miało wystąpić w niedzielę na skoczni w Oslo w ramach konkursu Pucharu Świata i kolejnego etapu zmagań w cyklu Raw Air. Niestety plany organizatorów, kibiców oraz samych skoczków pokrzyżowała pogoda. Silny wiatr, gęsta mgła, a później także intensywne opady deszczu sprawiły, że konkurs początkowo został odłożony, a później całkowicie odwołany.

skoki narciarskie

Trudne warunki pogodowe – odwołane zawody w Norwegii

Koniec sezonu skoków narciarskich od wielu lat oznacza trudny i wymagający cykl Raw Air. Jednak dla skoczków problemem jest nie tylko ilość oraz częstotliwość zawodów, w których muszą wziąć udział w czasie tygodnia, ale również pogoda. Norweskie skocznie, zwłaszcza ta dominująca nad miastem w Oslo są bardzo podatne na zmieniające się warunki pogodowe. Niedzielne warunki wymusiły na organizatorach decyzję o odwołaniu konkursu i przeniesieniu go do Lillehammer.

Forma Polaków tuż przed końcem sezonu

Sobotni konkurs pokazał, że nasi zawodnicy nadal są bardzo silni. Świetnie skakał Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotrek Żyła, a także powracający do formy po ciężkim sezonie – Maciej Kot. Skakali oni bardzo solidnie, dobrze i pewnie, a to jest obecnie jeden z najważniejszych elementów do dopracowania przez naszą kadrę.

Co z pozostałymi zawodami z cyklu Raw Air?

Trudno powiedzieć. Prognozy są bardzo różne, a przed zawodnikami zmagania na wielu skoczniach, na których wszystko zależy od pogody. Jeśli nadal nie będzie ona dopisywać i tak skutecznie torpedować plany organizatorów jak to miało miejsce w niedzielę w Oslo, to może być problem z organizacją pozostałych, nordyckich konkursów z cyklu Raw Air. Wierzymy jednak, że teraz wszystko pójdzie dobrze, a nasi zawodnicy przełamią się i zdobędą wysokie lokaty w pozostałych konkursach.

Problem organizatorów. Zawody odwołane przez koronawirus?

Pod dużym znakiem zapytania staje organizacja zawodów kończących kolejny sezon, które klasycznie miały odbyć się w Słowenii, a dokładnie na skoczni do lotów narciarskich – w Planicy. Powodem kłopotów jest koronawirus, który zagraża tamtym rejonom. Możliwe, że władze Słowenii zabronią całkowitej organizacji imprez masowych, a wtedy ostatnie konkursy tego sezonu nie odbędą się.

Informacja na ten temat ma pojawić się w najbliższych dniach, jednak jako kibice skoków narciarskich wierzymy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i sezon będzie trwał do ostatniego konkursu.

Sezon skoków narciarskich 2019/2020 zakończony! [AKTUALIZACJA]

Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w trakcie turnieju Raw Air podjęli decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu. Decyzja została podjęta z pełną świadomością oraz z dbałością o zdrowie skoczków i kibiców z całej Europy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *