UFO w USA? Pentagon publikuje nagrania

Pentagon opublikował oficjalnie trzy nagrania wykonane przez pilotów Marynarki Wojennej USA, które wcześniej przez lata pojawiały się w sieci, udostępniane nieformalnie przez internautów. Prezentują one niezidentyfikowane obiekty latające zwane UFO.

Potwierdzenia autentyczności nagrań UFO

Publikacja wyżej wspomnianych materiałów jest oficjalnym potwierdzeniem ich autentyczności. Do niedawna krążyły one po internecie i obawiano się, że ich publikacja jest powodem wycieku ściśle tajnych informacji. Pentagon stwierdził, że publikacja powinna uspokoić internautów oraz miłośników teorii spiskowych.

Rzecznik prasowa Pentagonu Sue Gough przyznała, że filmy zostały opublikowane, „żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości opinii publicznej na temat tego, czy krążący materiał filmowy był prawdziwy, czy też na filmach jest coś więcej”. „Po dokładnym rozpoznaniu sprawy Departament Obrony USA stwierdził, że oficjalne opublikowanie tych niesklasyfikowanych filmów nie ujawnia żadnych wrażliwych zdolności ani systemów” – podkresliła w opublikowanym oświadczeniu.

Co widać na nagraniach z UFO?

Jak widać na powyższym nagraniu ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czym są obserwowane przez pilotów obiekty. Możliwe, że są to nowoczesne drony, które pełniły konkretne funkcje w danym obszarze. Ciężko również stwierdzić do kogo mogą należeć lub przez jakie Państwo mogły zostać wypuszczone owe obiekty. Szczegółowe analizy nagrań nie są w stanie wskazać dokładnych informacji na temat tych niezidentyfikowanych obiektów latających.

Czy nie jesteśmy sami w kosmosie?

Takie poglądy pojawiły się tuż po publikacji materiałów. Na razie nie stwierdzono jednak czym tak na prawdę były obiekty, ale mimo wszystko trudno jest uwierzyć w to, by były to statki latające należące do obcych cywilizacji.

Nie mniej jednak bardzo ciekawe jest szczególnie pierwsze z nagrań, które pochodzi z 2004 roku i dotyczy tzw. „incydentu USS Nimitz”. Krążownik USS Princeton przez dwa tygodnie obserwował na radarze tajemniczy samolot. 14 listopada poleciały to zbadać dwa samoloty F-18 z lotniskowca Nimitz. 12-metrowy obiekt, który unosił się kilkanaście metrów nad powierzchnią wody. Po namierzeniu przez pilotów zaczął oddalać się w bardzo szybkim tempie. „Człowiek by nie wytrzymał takich przeciążeń” sądzą Eksperci o nagraniach z UFO ujawnionych przez US Army.

Jak na razie nie udowodniono, że UFO w jakikolwiek sposób może nam zagrażać dlatego jesteśmy pewni, że nie ma powodów do obaw!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *