Jakie są najlepsze środki na kaca

Kac to cały zespół niezbyt przyjemnych symptomów, które pojawiają się najczęściej następnego dnia po spożyciu alkoholu. Aktualnie na rynku dostępne są jednak środki, których zadaniem jest zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie problemu kaca. Jak one działają oraz jak wybrać ten najlepszy? Sprawdź!

Środek na kaca — jak to działa?

Żeby zrozumieć, jak działają środki na kaca i jak wybrać ten najlepszy trzeba przede wszystkim wiedzieć, skąd bierze się kac. Jego przyczyną jest groźnie brzmiący aldehyd octowy, który jest substancją powstającą w organizmie na skutek metabolizmu alkoholu, a który hamując działanie hormonu kontrolującego oddawanie moczu, wpływa na to, że organizm traci dużo wody, a wraz z nią niezbędne elektrolity.

środek na kaca

Najlepszym sposobem na kaca jest więc nawadnianie organizmu — nie pomoże tu jednak zwykła woda, konieczne są środki uzupełniające niedobór elektrolitów, i to właśnie to zadanie musi spełnić dobry środek na kaca. Najpopularniejszym tego typu środkiem w Polsce jest bez wątpienia suplement diety 2KC.

2KC, czyli najpopularniejszy środek na kaca

Tym, co przesądziło o popularności tego właśnie środka na kaca, jest oczywiście jego skuteczność, która wymaga jednak przestrzegania odpowiednich zasad jego stosowania. Jakie to zasady? Podstawą skuteczności 2KC jest to, że jego przyjmowanie rozpoczynamy już w trakcie spożywania alkoholu (a najlepiej jeszcze przed) i kontynuujemy następnego dnia, jeżeli objawy kaca są odczuwalne.

Środek na kaca 2KC zawiera szereg substancji takich jak kwas bursztynowy czy kwas fumarowy, które bronią organizm przed wspomnianym wcześniej aldehydem octowym, nie pozwalając jednocześnie na utratę zbyt dużej ilości wody i elektrolitów. Kolejnymi ważnymi składnikami są m.in. kwas l-askorbinowy, wyciąg z opuncji figowej czy wreszcie wyciąg z żeń-szenia – wszystko to pozwala zwalczać objawy nawet najbardziej uciążliwego kaca.

Szukając najlepszego środka na kaca, warto więc sięgnąć po 2KC, którego skuteczność wynika przede wszystkim z bogatego oraz przemyślanego składu, dzięki czemu stosując ten suplement zgodnie z zaleceniami producenta, jesteśmy w stanie całkowicie usunąć wszelkie objawy kaca, które tak bardzo utrudniają nam funkcjonowanie po udanej imprezie.

Aktualnie na rynku znaleźć można wiele preparatów na kaca, nie wszystkie jednak zawierają odpowiedni skład, gwarantujący skuteczność działania. Biorąc to pod uwagę, warto sięgać po środki, które są sprawdzone i przetestowane przez tysiące osób. Kac to wróg numer jeden każdego imprezowicza, należy więc jak najszybciej się go pozbyć!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *