Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu w niektórych częściach ciała. Jest to zabieg inwazyjny, naruszający  integralność skóry. Dla większości osób wszelkiego rodzaju zabiegi wymagające ingerencji skalpela,  budzą przerażenie, rozwiązaniem jakie pozostaje wtedy nam są zabiegi w salonach kosmetycznych.

Jak się okazuje usunięcie nadmiaru tłuszczu z poszczególnych partii ciała  takich jak: biodra, uda, ramiona, brzuch, może być również wykonane bez naruszenia tkanki skóry. Mowa tu o mniej inwazyjnym zabiegu, czyli  liposukcji ultradźwiękowej. Jest to zabieg znany na rynku od niedawana, ale wykonywany już praktycznie w każdym lepszym salonie kosmetycznym. Zabieg polega na rozbiciu komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków. Podczas zabiegu poza rozbijaniem tkanki tłuszczowej następuje drenaż limfatyczny i wzmocnienie elastyczności skóry. Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach, a co za tym idzie – szybszy metabolizm.

Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest bez znieczulenia, a jedna sesja trwa około od 1,5 do 3 godzin, podczas których maksymalnie zostaje usuwane nie więcej niż 500 ml tłuszczu. Efektem zabiegu jest utrata kilku centymetrów w okolicy wykonywanego zabiegu.

Na koniec należy zaznaczyć, że  z zabiegu mogą korzystać jedynie osoby, które są w pełni zdrowe i oczywiście pełnoletnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *