Jakich języków warto się uczyć ?

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że znajomość języka angielskiego jest współcześnie absolutnym minimum, jeśli zależy nam na rozwoju zawodowym. Coraz częściej jednak, aby wyróżnić się na rynku warto poznać inne języki obce. Rozwijając się lingwistycznie inwestujemy przede wszystkim w siebie – nigdy nie będzie to czas stracony.

Chiński język przyszłości

Język chiński staje się coraz bardziej popularny. Dzieje się tak między innymi dlatego, że kraj ten jest jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się na świecie. Znajomość języka chińskiego zatem po prostu może się opłacić.

Hinduska egzotyka

Innym egzotycznym dla Europejczyków – a dobrze rokującym – językiem jest hindi. Tak jak przy języka chińskiego tak i tym razem jest to spowodowane bardzo mocną gospodarką tego kraju, która błyskawicznie się rozwija i w coraz większym natężeniem oddziałuje na globalny rynek. Dużym plusem nauki znajomości tego języka już teraz może być fakt, że nie jest on zbyt popularny. Biegłe władanie hindi może się przydać już w najbliższym czasie.

języków obcych warto się uczyć

Biznesowe języki

Polskie przedsiębiorstwa w dużej mierze współpracują z firmami z Węgier i Szwecji. Znajomość tych dwóch języków może się więc się okazać przydatna nie tylko w czasie wycieczek turystycznych, ale również w sprawach biznesowych. Władanie niepopularnymi językami obcymi takimi jak te może się przełożyć na wyższe zarobki.

Sąsiedzkie rozmowy

Jeżeli jednak nie zamierzamy wyjeżdżać za granicę, a stawiamy na rozwój kariery w kraju, warto zainwestować z znajomość języków państw sąsiedzkich. Szczególnie języki ukraiński i rosyjski mogą okazać się przydatne. Gospodarka Rosji jest potężna, a Ukraińcy to w Polsce coraz większa siła robocza i współpraca z nimi, może się okazać bardzo opłacalna.

Umiejętność swobodnej komunikacji w kilku językach obcych jest bardzo przydatna. Może pozwolić nie tylko na swobodne poruszanie się podczas zagranicznych wyjazdów, ale też pomóc w naszym kraju. W czasach globalizacji, kiedy to w Polsce powstaje coraz więcej oddziałów zagranicznych firm, biegle posługiwanie się niepopularnym językiem obcym, może okazać się naszym sporym atutem, za który możemy otrzymać adekwatne wynagrodzenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *