Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?

Limity kilometrów, ceny za wynajem, wysokość kaucji – to tymi elementami różnią się między sobą oferty wypożyczalni aut. I nie tylko. Różnic jest znacznie więcej. Sprawdźmy, czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów.

Międzynarodowa wypożyczalnia, czy lokalna?

Pierwszym wyborem, jaki przyjdzie nam podejmować przy wyborze wypożyczalni, jest decyzja pomiędzy dużą, „sieciową” wypożyczalnią, a małą lokalną. Czym się między sobą różnią? Cenami, ale również podejściem do klienta. W przypadku globalnie działających wypożyczalni trudno wyobrazić sobie możliwości negocjacji warunków wynajmu auta. Bez wątpienia będą miały one znacznie większy wybór aut. Jednak ilość osób, która z nich korzysta jest tak duża, że ich stan może nie być taki, jaki byśmy się spodziewali. W ich przypadku ceny za wynajem wcale nie będą najniższe.

Jak jest w przypadku małych wypożyczalni? Możemy się w nich spodziewać zupełnie przeciwnego podejścia. Po pierwsze lokalne wypożyczalnie (takie, jak np. wypożyczalnia Sierpc) będą miały przyjaźniejszą politykę w stronę klienta. Nie spotkamy się tutaj z wielostronicowymi umowy, których zawiłości ciężko byłoby nam zrozumieć bez wykształcenia prawnego. A nawet gdyby, to pozostawiałyby one sporo pola dla interpretacji. Co więcej, wypożyczalnia samochodów Sierpc, jak i większość innych lokalnych wypożyczalni charakteryzuje się zwyczajnie atrakcyjniejszymi cenami.

Niezbędna karta kredytowa – czy zawsze?

W dużych sieciach wypożyczalni samochodowych karta kredytowa jest niezbędna już w procesie rezerwacji. Poprzez podanie jej numeru firma zabezpiecza środki pieniężne w równowartości depozytu za wynajem auta. Ten może wynosić nawet do 2000 euro, dlatego warto jest wcześniej przygotować odpowiednią kwotę i zapewnić sobie dostęp do alternatywnego źródła pieniędzy.

Mała wypożyczalnia aut Sierpc nie wymusza na klientach posiadania karty kredytowej. Do zawarcia transakcji wymagana jest jedynie karta debetowa, na której to blokowane są wymagane środki. Co więcej, kaucja za wynajem jest często nie tak wysoka.

1 odpowiedź
  1. Przemek 16 października 2018 Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *