Jak dobrać sprzęgło do swojego samochodu?

Sprzęgło jest jednym z ważniejszych – jeśli nie najważniejszym elementem układu przeniesienia napędu. Odpowiada za połączenie silnika ze skrzynią biegów. Sprawnie działające sprzęgło pozwala nam na płynne ruszanie i sprawną zmianę biegów. Warto pamiętać, że jest to również jeden z elementów eksploatacyjnych, a co za tym idzie – z czasem ulegnie on zużyciu. Jest to proces, któremu niestety nie da się zapobiec, ale odpowiednio dbając o sprzęgło można spowolnić jego zużycie. Prędzej czy później jednak czeka nas jego wymiana. Jak wybrać odpowiednie sprzęgło do swojego samochodu?

Jak wybrać odpowiednie sprzęgło?

Aby sprzęgło mogło w odpowiedni sposób spełniać swoją rolę powinniśmy je dobrać w możliwie jak najbardziej staranny sposób. Warto więc dowiedzieć się jaki rodzaj sprzęgła i najlepiej o jakich numerach seryjnych był montowany w naszym samochodzie. Jeśli na tym etapie postaramy się zebrać jak najwięcej informacji typu: rocznik samochodu, jego model, wersja silnika, oznaczenie silnika oraz skrzyni biegów, numer VIN oraz numer części to kolejne kroki w wyborze zamiennika będą znacznie łatwiejsze.

Jak wybrać odpowiednie sprzęgło?

Udając się do sklepu lub przeglądając oferty sklepów internetowych postarajmy się podać wszystkie te informacje sprzedawcy. Dzięki nim będzie on w stanie bardzo precyzyjnie określić jaka część będzie odpowiednia dla naszego samochodu.

Jakie sprzęgło kupić do swojego samochodu?

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór części pochodzących od różnych producentów. W przypadku sprzęgła zalecamy unikanie tanich zamienników. Sam koszt wymiany tego podzespołu jest czasochłonny, a co za tym idzie koszt robocizny jest wysoki. Decydując się na wymianę tego elementu warto więc zadbać o to, by mógł nam on służyć jak najdłużej. W tym celu warto postawić na produkty pochodzące od renomowanych marek. Do takich należą z pewnością LUK, Sachs, Aisin czy Valeo.

Czy warto regenerować sprzęgło?

Można powiedzieć, że tak. Ale dodać należy, że tylko i wyłącznie pod kilkoma warunkami. Jeśli mamy pewność, że zamontowane w naszym samochodzie sprzęgło jest oryginalne i warto w nie inwestować. Oprócz tego regenerację warto przeprowadzić wtedy, gdy mamy sprawdzony warsztat świadczący usługi w tym zakresie. Należy również pamiętać, że regeneracja sprzęgła trwa znacznie dłużej niż sama wymiana na nowe, więc przy regeneracji nasz samochód zostanie unieruchomiony na dłuższy czas. Często można trafić na głosy, że regeneracja jest znacznie tańsza. Niestety nie jest to prawdą. Prawidłowa naprawa sprzęgła obejmuje wiele jego elementów i jest kosztowna.

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem sprzęgła do swojego samochodu i szukacie sprawdzonego sklepu internetowego to koniecznie zajrzyjcie tutaj https://www.iparts-opinie.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *