Optymalizacja – od czego zacząć?

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, zwana także pozycjonowaniem (SEO – Search Engine Optimization) udziela odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez administratorów oraz właścicieli stron internetowych: Czym kierują się wyszukiwarki umieszczając jedne strony na wysokich, a drugie na niskich pozycjach? Jakie składniki widoczne na stronie na nie oddziaływają? Odpowiedzi na te pytania są w rzeczywistości bardzo łatwe. Mianowicie by strona spełniała swoje zadania powinna być odpowiednio zaprojektowana, zakodowana oraz zapełniona taką treścią, która posiada słowa kluczowe oraz frazy na ogół wpisywane do wyszukiwarki przez grupę docelową. Te działania są aktywnościami związanymi z optymalizacją.

IdealnymAudyt seo momentem na przeprowadzenie aktywności związanych z pozycjonowaniem jest oczywiście początek istnienia strony www, kiedy tworzona jest mapa oraz wybierany jest CMS. Jeśli jednak strona istnieje w sieci już od dłuższego czasu nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z działań SEO, a co za tym idzie podnieść pozycje witryny. Efektywną optymalizacje można dokonać używając systemu CMS swojej strony. Optymalizacja jest niezmiernie ważna, dlatego też warto w nią inwestować. Rozpoczynając działania związane z optymalizacją należy na początek wybrać odpowiednie frazy oraz słowa kluczowe. Można je nazwać swego rodzaju mostem pomiędzy stroną, a wyszukiwarką, czyli potencjalnymi klientami, dlatego też muszą być one odpowiednio dobrane. Skuteczna optymalizacja to taktyczne pozycjonowanie fraz oraz słów w opisach, tytułach na stronie, kluczowych meta tagach, najlepiej w najbardziej widocznym miejscu w formacie HTML, niedaleko góry witryny, linków oraz w linkach. Odnalezienie przez wyszukiwarki konkretnej strony zależy od takie w jaki sposób linkują do siebie podstrony oraz w jaki sposób strona linkuje do innych oraz jaka ilość stron linkuje do strony zainteresowanej. Bardzo istotna jest jakość linków np. linki z cieszących się popularnością stron są zawsze ważniejsze od ilości linków. Każdy system CMS powinien umożliwiać organizowanie linków w taki sposób, by były bardziej przyjazne.

W czasie działań optymalizacyjnych warto pamiętać, że optymalizacja powinna zawierać nie tylko teksty na witrynie, ale również tagi tytułowe, opisy meta oraz kluczowe meta tagi, linki tekstowe oraz tytuły w HTML-u. Są to najistotniejsze pozycje przy optymalizacji. Warto również popracować nad składnikami, które mogą negatywnie oddziaływać na prowadzone działania takie jak: flash, Java skrypty, dynamiczne strony, czy graficzna nawigacja.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *