Jakie sale weselne wybrać?

Organizacja ślubu może być naprawdę kłopotliwa dla pary młodej. Muszą bowiem cały czas dokonywać nowych wyborów, które zaważą potem na ich najpiękniejszym dniu w życiu. Jednakże porównując wszystkie decyzje, chyba najwięcej czasu nowożeńcom zajmuje wybór perfekcyjnej sali ślubnej. Oczywiście w dzisiejszych czasach wszystko się rozwija, więc i sal weselnych jest więcej niż dawniej. Jest to zaleta, ale może utrudnić zdecydowanie się na tą jedną, idealną. Należy pamiętać, by rezerwować termin sali odpowiednio wcześnie, by nie okazało się, że są zajęte.

Jakie sale weselne wybrać?Jak wybrać idealne sale na wesele?

Elementy, które decydują o tym, jaka sala będzie odpowiednia można długo wymieniać. Jednakże każdy jeden jest ważny i trzeba zwracać uwagę nawet na najdrobniejszy szczegół. Główne cechy to przede wszystkim: stosunek wielkości sali do liczby zaproszonych gości, koszt wynajęcia, wygląd, lokalizacja sali weselnej, menu, obsługa, a także baza noclegowa. Oczywiście ciężko jest znaleźć salę, która spełniałaby wszystkie wymienione warunki, ale są wyjątki.

Wielkość sali weselnej

Jeśli zaczyna się poszukiwania odpowiedniej sali, trzeba przede wszystkim wcześniej mniej więcej rozplanować sobie ilość osób, które się zaprosi. Można wtedy ocenić, czy dana sala jest w stanie pomieścić określoną liczbę gości, a może będzie potrzebna dużo większa sala weselna. Dodatkowo, dobrze jest wiedzieć, że (choć paradoksalnie to brzmi) lepiej jest wybrać troszkę za małe pomieszczenie, niż za duże. W takiej sytuacji parkiet zawsze będzie zapełniony ludźmi i dobrze będzie to wyglądało na filmie i pamiątkowych zdjęciach weselnych. Oczywiście nie chodzi też o to, by sala była tak mała, że goście musieliby rozpychać się łokciami i walczyć o wolne miejsca przy stole. Z drugiej jednak strony przyjęcie dla czterdziestu osób w sali, która przeznaczona jest dla dwustu nie będzie wyglądało imponująco. Dodatkowo, w mniejszych przestrzeniach idealnie prezentują się wszystkie efekty świetlne, które budują odpowiedni klimat zabawy weselnej.

Lokalizacja sali

Wiele osób preferuje miejsce w centrum miasta tętniącego życiem i radością. Takim miejscem jest między innymi Wrocław, w którym można znaleźć naprawdę dużo atrakcyjnych ofert. Dodatkowo z takich sal blisko jest do kościołów oraz urzędów stanu cywilnego, co jest korzystne podczas przejazdu z miejsca na miejsce. Możliwe jest także zdecydowanie się na obrzeża miasta lub okolicę zupełnie oddaloną, na przykład z widokiem na jezioro. Wszystkie te lokalizacje posiadają zwoje plusy i minusy.

Brak odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *