Zdjęcia ślubne, czyli najcenniejsza pamiątka ze ślubu

Rezerwacja sali weselnej oraz godziny ślubu w kościele, zakup złotych obrączek i zamówienie sukni ślubnej to nie koniec przygotowań weselnych. Zostaje jeszcze kwestia znalezienia odpowiedniego fotografa oraz wybór miejsca na sesję zdjęciową w plenerze.

Obok niezapomnianych wspomnień i obrączki na palcu serdecznym to zdjęcia stanowią najcenniejszą pamiątkę z dnia ślubu, dlatego warto zainwestować w profesjonalne usługi fotograficzne. Bez względu na formę fotografii, które otrzymamy (album, fotoksiążka, nośniki elektroniczne) obowiązkowo znajdą się na nich zdjęcia reportażowe: z błogosławieństwa narzeczonych przez rodziców, z momentu składania przysięgi małżeńskiej oraz zakładania obrączek. Nie powinno wśród nich zabraknąć także zdjęć ze składania życzeń młodej parze, pierwszego toastu i tańca oraz najważniejszych chwil z zabawy weselnej. Jednak ciekawym i powszechnie stosowanym dodatkiem do zdjęć są fotografie z sesji plenerowej, którą najczęściej wykonuje się po ceremonii i weselu, w miejscu wybranym przed nowożeńców lub wskazanym z inicjatywy fotografa.

Przestrzeń, która stanowi tło do zdjęć ślubnych może być pełna żywych kolorów, zieleni i kolorowych kwiatów. To właśnie miejsca związane z naturą, otwartą przestrzenią i malowniczym krajobrazem stanowią najczęstszy wybór nowożeńców, być może ze względu na gwarancję uzyskania efektu romantyzmu bijącego z takich fotografii. Podobnie rzecz się ma, jeśli to wzburzone fale bezkresnego morza stanowią tło zdjęć plenerowych. Nie trudno się dziwić że jest to najbardziej urokliwa i imponująca fotografia ślubna. Trójmiasto i inne polskie kurorty skrywają w sobie wiele interesujących zakątków, idealnych na tego typu sesję. Jednak coraz częściej można spotkać też tzw. zdjęcia industrialne, których tłem są stare kamienice, centrum miasta, ruiny zamków, a nawet kolejowe torowisko. Oczywiście można też połączyć zainteresowania młodej pary z miejscem sesji ślubnej i wykonać je na korcie tenisowym, na motocyklach, a nawet na basenie. Tak naprawdę decyduje pomysłowość nowożeńców i kreatywność fotografa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *