Łazienka w stylu angielskim

Jak wyobrażamy sobie angielską łazienkę? Zdecydowanie towarzyszą jej jasne kolory charakterystyczne dla monarchii. Nie może zabraknąć również drewnianych elementów oraz mosiężnych dodatków. O to kilka pomysłów dla łazienki w angielskim stylu.

Syria, Ceramika DominoKażdy, kto chociaż raz był w Anglii spotkał się z fenomenem dwóch kranów. Z jednego mamy dostęp do ciepłej natomiast z drugiego do zimnej wody co wydaje się być rozwiązaniem niezwykle niepraktycznym. Niefunkcjonalnym jest również zakaz montażu gniazdek elektrycznych w łazience, jednak aranżując to pomieszczenie w brytyjskim stylu nie musimy być aż tak radykalni. Wystarczy dostosować się do kilku podstawowych zasad.

Angielska łazienka powinna być elegancka i romantyczna. Jednak dla rodowitego Brytyjczyka bardzo ważna jest również historia i tradycja, dlatego nie tylko tu, ale w całym mieszkaniu znajdziemy odwołania do kultury narodowej. Białe kafelki, bądź boazeria na ścianach, drewniane wstawki i dodatki mające na celu podkreślenie stylu retro, a często nawet rury odpływowe jako ozdoba. Tak właśnie wygląda łazienka w tradycyjnym angielskim domu. Towarzyszą jej raczej jasne barwy, takie jak biel, błękit czy pudrowy róż podkreślone naturalnym światłem.

Ze względu na monarchiczny ustrój panujący w tym kraju w brytyjskich aranżacjach przeplata się królewski motyw. Ciężkie zasłony, mosiężne lustra, złote płytki ceramiczne oraz antyczne wanny to również charakterystyczna cecha brytyjskiej łazienki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *