Żegnajcie wakacje – witajcie studia prawnicze

Wakacje już za pasem, matura zdana i świadectwo w kieszeni – to najlepszy czas na składanie podań rekrutacyjnych na studia. Jednym z najbardziej pożądanych kierunków w Polsce jest prawo. Aby przybliżyć profil studiów prawniczych zachęcam do przeczytania artykułu.

Prawo administracyjne

studia prawniczeStudia na tym kierunku mają na celu przygotowanie studenta do pracy na wyższych szczeblach zarządzania w instytucjach administracji państwowej i samorządowej. Student będzie także przygotowany do podjęcia pracy w podstawowych jednostkach gospodarczych. W trakcie studiów konieczne będzie wybranie specjalizacji. Najczęściej na uczelniach można spotkać się z następującymi:

  • Administracja w stosunkach międzynarodowych;
  • Administracja publiczna;
  • Administracja gospodarczo-finansowa;
  • Administracja służb ochrony porządku publicznego.

Zajęcia prowadzone na uczelni mają na celu stworzenie podstaw, by w przyszłości móc nabywać specjalistyczną wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach prawa. Studia na tym kierunku uczą interpretacji artykułów prawniczych, mechanizmów działania instytucji państwowych, a także ogólnej wiedzy prawniczej. Znajomość prawa z pewnością pomoże nam w życiu codziennym. Studia te przynoszą więc wiele korzyści nie tylko w związku ze zdobyciem wykształcenia, ale także w życiu codziennym.

Jak rekrutować

Każda uczelnia wyższa prowadzi rekrutację za pomocą swoich stron internetowych. Elementami zazwyczaj wymaganymi na procesie rekrutacyjnym są:

  • Podanie o przyjęcie na studia;
  • Świadectwo ukończenia szkoły średniej;
  • Świadectwo dojrzałości ( zazwyczaj wymagany jest oryginał oraz kopia);
  • Kserokopia dowodu osobistego;
  • Zdjęcia w odpowiednim formacie (każda uczelnia podaje rozmiar zdjęcia na swojej stronie domowej, czasami wymagane jest także złożenie zdjęcia na płycie CD).

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji na studia są zamieszczane w Internecie. Należy je dokładnie przeczytać i kilka razy sprawdzić dokumenty, które zamierzamy złożyć. Kierunek związany z prawem administracyjnym, ze względu na swój bardzo rozległy zakres tematyczny, jest bardzo wymagający. Warto już teraz przeglądać niezbędne pozycje prawnicze, jakie znajdziesz na stronie: https://www.profinfo.pl/sklep/prawo-i-postepowanie-administracyjne.html

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *