Studia MBA dla ludzi wytrwałych oraz z pasją

Co tu dużo kryć, studia biznesowe to obecnie coraz popularniejsze i wysoce prestiżowe kierunki akademickie zapewniające studentom bardzo dobry poziom edukacji oraz, bardzo często, możliwość uczestniczenia w międzynarodowych projektach biznesowych w raz z najlepszymi fachowcami w tej dziedzinie. Jednak mało kto wie, tak naprawdę, czym są studia nazywane Master of Business Administration.

Przede wszystkim dla osób z doświadczeniem

Studia MBA (Master of Business Administration) to dwuletnie studia podyplomowe skierowane przede wszystkim do osób marzących o objęciu stanowisk kierowniczych, zarządczych i menadżerskich w dużych i średnich firmach w różnych sektorach gospodarki. Często na tego typu studia są przyjmowane przede wszystkim osoby mające już doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności pod tym kątem oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie dużymi organizacjami.

Studia tego typu, oczywiście, cieszą się największym prestiżem za granicą. Jednak i w Polsce oferta tego rodzaju kierunków biznesowych jest dość bogata i atrakcyjna. Przykładem może być na przykład Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera z Krakowa (WSE), która przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną w tym zakresie. Głównym celem tych studiów jest podniesienie praktycznych kompetencji pod względem skutecznego zarządzania organizacjami w biznesie.

Kreator otoczenia biznesowego

Studia w Krakowie skupiają się przede wszystkim na przygotowaniu ich absolwentów do praktycznych aspektów pełnienia roli menadżera, jako kreatora biznesu na skalę swojego zespołu, konkretnej branży czy też odpowiedniej jednostki organizacyjnej. Podyplomowe studia menadżerskie w krakowskiej WSE uczą przede wszystkim wykorzystywania praktycznych narzędzi do zarządzania potencjałem pracowników, ich motywowania oraz angażowania w codzienną działalność przedsiębiorstwa. Dostarczana jest zarówno teoretyczna, jak i praktyczna wiedza dotycząca podejmowania odpowiedzialnych decyzji menadżerskich, wdrażania zaawansowanej strategii działania firmy w warunkach rynkowej konkurencji, a także podejmowania wyzwań związanych z kierowaniem ludźmi oraz prowadzeniem odpowiedniej kultury organizacyjnej.

Dla ludzi z pasją

Studia MBA to bez wątpienia studia dla osób ambitnych, niebojących się wyzwań oraz traktujących swoją pracę, jako misję nie zaś jako przykry obowiązek. Każda osoba decydująca się na studia MBA musi umieć odnaleźć się w międzynarodowym środowisku oraz potrafić funkcjonować w zespole, jako ekspert w dziedzinie zarządzania. Ci, którzy temu podołają mogą liczyć w przyszłości na świetlaną przyszłość zawodową w największych jednostkach organizacyjnych funkcjonujących w globalnej przestrzeni gospodarczej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *