Gdzie warto publikować prace i opracowania naukowe?

Żyjemy w czasach, w których dostęp do wiedzy i informacji jest niemal niczym nieograniczony. Jednak aby samemu móc podzielić się wiedzą z innymi ludźmi, potrzebujemy platformy, która udostępni zdobyte przez nas informacje. Odpowiedzią na tę potrzebę są internetowe platformy do publikacji treści.

Z myślą o ludziach

Platformy internetowe stworzone z myślą o publikowaniu treści naukowych, popularnonaukowych czy informacyjnych, stworzone zostały z myślą o ludziach, którzy pragną łatwego dostępu do szerokiej liczby odbiorców. Co ciekawe, platformy te zamieszczają u siebie także publikacje reklamowe, co wydaje się być nie do przyjęcia dla wielu redakcji portali tzw. dziennikarstwa obywatelskiego.

Jednak w idei platform internetowych nie chodzi o reklamę, a o możliwość dotarcia autora do jak największego grona czytelników, zaś jednym z najciekawszych aspektów tego rodzaju przedsięwzięć są publikacje naukowe.

Miejsce na publikację treści naukowych

Świat współczesny daje nam ogromne możliwości zdobywania wiedzy, a nawet wzbogacania jej o własne dzieła, teorie, przemyślenia. Wielu ludzi prowadzi własne badania naukowe i zapewne niejeden chciałby wynikami swoich prac podzielić się z resztą społeczeństwa. Najprościej byłoby pracę taką opisać, a następnie wydać drukiem. Problem jedna w tym, że wydawnictwa bardzo niechętnie angażują się w tego typu pomysły. Dziś liczą się tylko te pozycje, które mają szansę na zdobycie prawdziwej rzeszy czytelników. Publikacja naukowa, przez swój stopień skomplikowania i zakres tematyczny, nigdy nie znajdzie się na szczycie listy książkowych bestsellerów. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu. Powstała szansa na publikowanie prac naukowych i to w przy naprawdę profesjonalnym podejściu ze strony wydawnictwa.

Profesjonalizm i zrozumienie potrzeb

Platformy internetowe dają możliwość opublikowania książki lub pracy naukowej z dowolnej dziedziny. Nie ma znaczenia, czy będzie to farmakologia, medycyna, finanse, ekonomia, czy też może historia, chemia, film lub architektura. Każdy temat jest dobry, każda dziedzina właściwa. Publikacje zaopatrzone zostaną w zaproponowane przez autora tabele, wykresy, ilustracje, przypisy, a nawet w indeks nazwisk i bibliografię. A wszystko po to, by unieśmiertelnić drukiem wiedzę, która z pewnością jest tego warta.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.contentlink24.com/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *