Używanie karty kredytowej za granicą

Wycieczki zagraniczne na stałe wpisały się w plany wakacyjne tysięcy Polaków. Malejące koszty wyjazdów do innych krajów z pewnością stały się nie lada zachętą, jednakże nocleg, transport i tym podobne to nie zawsze wszystkie wydatki, na jakie trzeba się przygotować. Nieplanowane koszty są czymś niezwykle powszechnym, dlatego też warto jest się zabezpieczyć finansowo na ich wypadek, gdyż są one rzeczą nieuniknioną.

Pozostaje jednak zdecydować czy warto postawić na zapasową gotówkę czy może wystarczą po prostu tak popularne obecnie karty Sygma Bank. Te drugie bez wątpienia stanowią o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Co więcej, znaczna większość banków w Polsce nie pobiera żadnej prowizji podczas wypłaty gotówki z bankomatu, a jeśli tak się dzieje to bez problemu można skorzystać z takowej usługi w swoim banku. Uniknięcie dodatkowych nie zawsze jednak jest możliwe.

Mowa oczywiście o wspomnianych na samym początku wyjazdach za granicę. Podczas korzystania z tamtejszych bankomatów, prowizja, która swoją drogą jest dosyć wysoka, stanowi rzecz naturalną. Z reguły określana ona za pomocą dodatkowej części procentowej wybieranej kwoty przy utrzymaniu pewnej, minimalnej kwoty, stanowi ok. 3% oraz ok. 10zł. Choć większość instytucji zapewnia podobne warunki, istnieją wyjątki, kiedy ty to bank nie pobiera żadnej prowizji.

Jednakże nawet w takim przypadku nie oznacza to końca wyeliminowania dodatkowych kosztów. Oprócz prowizji, trzeba bowiem wziąć pod uwagę także obcą walutę, co wiąże się z koniecznością przeliczenia danej sumy. Co więcej, nie zawsze wystarczy zmiana Euro na Złotego, przykładowo w USA trzeba najpierw zamienić Dolara na Euro i dopiero wtedy na polskie złotówki. W takim przypadku koszty rosną jeszcze bardziej. Warto więc skonsultować się z przedstawicielem swojego banku, w tym przypadku Sygma Banque.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *