Pomoc w uzyskaniu dotacji

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem własnej działalności, ale nie wiesz skąd wziąć na ten cel pieniądze? A może prowadzisz już firmę i chcesz poszerzyć jego działalność? Jeśli na któryś z tych celów brakuje Ci funduszy, to przy poszukiwaniu źródeł finansowania koniecznie przyjrzyj się dotacjom unijnym.

Jeśli obawiasz się skomplikowanych procedur, zawiłych przepisów, ogromnej ilości dokumentów, powinieneś zgłosić się do firmy, która profesjonalnie pomoże Ci w opracowywaniu wniosków o dofinansowanie. Takie firmy przygotowują także wnioski unijne dla osób prywatnych i przedsiębiorstw oraz pomagają w zebraniu potrzebnych dokumentów. Sprawdzają też one biznesplan przygotowany przez wnioskodawcę – od jego atrakcyjności zależy, czy dotacja zostanie przyznana. W procesie rekrutacyjnym oceniany jest między innymi poziom innowacyjności projektu, sprawdzane są także szanse na jego powodzenie.

Dotacje unijne są ogromną szansą dla przedsiębiorców chcących rozwinąć swój biznes o nowe propozycje w ofercie, jak i osobach zmieniających ścieżkę kariery. Można dzięki nim sfinansować badania, specjalistyczne kursy doszkalające, a nawet opatentowanie i wdrożenie do produkcji jakiegoś wynalazku. Warto bliżej się zapoznać z możliwościami, jakie daje nam Unia, bo dzięki niej możemy spełnić się jako samodzielni przedsiębiorcy.

1 odpowiedź
  1. Witek 16 października 2018 Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *