Praca w zespole – atutu podczas rekrutacji

Sytuacja na rynku pracy nie wygląda najlepiej, nie można nawet powiedzieć że wygląda dobrze, o jedno stanowisko pracy ubiega się setki osób co stanowi zarazem duże wyzwanie dla osób prowadzących rekrutację. Dokonanie wyboru potencjalnego pracownika z tysiąca podań nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza gdy oprócz wiedzy i doświadczenia , trzeba dokonywać analizy cech osobowych.
Do cech osobowych między innymi należy umiejętność pracy w zespole. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważna i potężna jest to cecha. Informacje zawarte w CV pozwalają stworzyć pracodawcy sobie obraz nie tylko pod względem umiejętności jakie dany kandydat wniesie do firmy ale jakim będzie współpracownikiem i czy będzie dobrym członkiem zespołu.
Umiejętność pracy w zespole to wbrew pozorom bardzo rozległa umiejętność w której skład wchodzą takie cechy jak komunikatywność, budowanie relacji z innymi, radzenie sobie ze stresem, dążenie do rezultatów, orientacja na działanie, motywowanie siebie i innych umiejętności negocjacyjne, asertywność, umiejętność aktywnego słuchania i praca w grupie.
Umiejętność pracy w zespole stanowi wypadkową szeregu cech psychologicznych, jakie powinien posiadać idealny kandydat.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *