Soczewki kontaktowe zamiast okularów? Sprawdź, czy to się opłaca

Dzięki nim możesz w końcu swobodnie uprawiać dowolna dyscyplinę sportu, nie musisz się martwić, że przy gwałtowniejszym ruchu zsunął Ci się z nosa, nie zaparowują pod wpływem nagłej zmiany temperatury otoczenia… po prostu ułatwiają życie. Aby jednak móc czerpać pełnię przyjemności z ich posiadania, musisz najpierw dowiedzieć się, jak dobrać odpowiednie dla siebie soczewki kontaktowe i w jaki sposób je pielęgnować.

Uniwersalność soczewek kontaktowych

eyeglasses-698672_1920Zalety soczewek kontaktowych są ogromne. Przede wszystkim dla noszącej je osoby są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają na pełną swobodę ruchów, również tych gwałtownych. Co to oznacza? Przede wszystkim możliwość uprawiania dowolnego sportu bez względu na jego dynamikę. Soczewki kontaktowe pozwalają również na swobodę w innych formach aktywnego spędzania wolnego czasu (np. w tańcu). Co więcej, soczewki kontaktowe (zarówno zwykłe soczewki kontaktowe, jak soczewki kontaktowe kolorowe) w odróżnieniu od okularów nie ograniczają w żaden sposób pola widzenia, ani też go nie zniekształcają. Nie bez znaczenia jest i to, że soczewki kontaktowe likwidują problem zaparowanych szkieł każdej zimy (moment, w którym po wejściu do ciepłego pomieszczenia przez moment nic nie widzisz, bywa nie tylko kłopotliwy, ale i niebezpieczny).

Jednak soczewki kontaktowe to nie tylko wygoda i funkcjonalność, to także estetyka i spory wkład w uatrakcyjnienie naszego wyglądu.

Podkreśl swoją urodę z kolorowymi soczewkami kontaktowymi

Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że większość osób wygląda lepiej bez okularów. Jeśli do tego oprawki nie zostały dobrze dobrane (a nie zawsze się to udaje), okulary bardzo negatywnie wpływają na nasz wygląd – bądź to dodają lat, bądź też zniekształcając kontur twarzy. Z soczewkami kontaktowymi nie ma tego problemu. Ponadto istnieje możliwość podkreślenia naszego typu urody za pomocą kolorowych soczewek kontaktowych, posiadających wszystkie właściwości zwykłych soczewek z dodanym efektem estetycznym.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.kontaktowe.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.