Paweł Królikowski nie żyje – na co zmarł popularny aktor?

27 lutego 2020 zmarł znany i ceniony w szerokich kręgach aktor – Paweł Królikowski. Od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą, a tuż przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia trafił do szpitala na oddział neurologiczny.

Oficjalna wiadomość na temat śmierci znanego aktora pojawiła się w oficjalnym oświadczeniu ZASP – Związku Artystów Scen Polskich wydanym przez Panią Ewę Leśniak. Królikowski do niedawna pełnił funkcję prezesa tego właśnie związku. Zrezygnował jednak z tego stanowiska niespełna tydzień temu – najprawdopodobniej z przyczyn zdrowotnych.

Paweł Królikowski – wiek, pochodzenie, historia

Paweł Królikowski urodził się w 1961 roku w Zduńskiej Woli. Od wielu lat był znanym aktorem filmowym, ale również teatralnym. Zadebiutował on w 1984 roku rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży „Dzień kolibra”. Występował również w takich produkcjach jak „Ludożerca” (1987), „Opowieści Harleya” (1987), do której samodzielnie skomponował i napisał tekst piosenki „Mój Harley”, a także w dramacie „Pantarej” (1987). Oprócz tego znany był z ról w serialach telewizyjnych, szczególnie „Na dobre i na złe” (2005–2006), a największą popularność zyskał dzięki roli „Kusego” w serialu TVP – Ranczo oraz produkcji filmowe „Ranczo Wilkowyje”, także dzięki serialowi „Pitbull”. Występował ponadto w wielu innych produkcjach, w których bardzo często odgrywał role pierwszoplanowe. Tak było m.in. w „Helu” Kingi Dębskiej (2009).

Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego

Wielu aktorów za pomocą swoich profili w mediach społecznościowych składało dzisiaj kondolencje rodzinie i najbliższym Pawła Królikowskiego, a także wspominało aktora. Bardzo często trafiają się słowa na temat charyzmy jego postaci, a także zaangażowaniu i oddaniu pracy aktorskiej.

Małgorzata Kożuchowska, aktorka, była wiceprezes ZASP-Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.  na swoim profilu na instagramie napisała: „Dziś rano odszedł od nas Paweł Królikowski. Miałam zaszczyt współpracować z nim przez wiele lat. Paweł był wizjonerem. Miał niesamowitą energię życiową, którą zarażał innych.” „Tak wiele wyzwań było jeszcze przed nim… Choroba nie pozwoliła mu na kontynuowanie tego, co planował. Dużo dużo za wcześnie… Serce pęka. Pawle! Do zobaczenia w lepszym świecie” – zakończyła swój wpis Kożuchowska.

Do tego przykrego wydarzenia ustosunkował się również sam Prezydent RP – Andrzej Duda, który na swoim Twitterze napisał: „Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP.”

Na co zmarł Paweł Królikowski?

Aktor od 2015 roku walczył z chorobą. Wtedy to przeszedł bardzo poważną operację wycięcia tętniaka mózgu. Niestety mimo dobrych rokowań choroba nie ustąpiła do końca i nie pozwalała mu wrócić do pełni sił, co natomiast nie ograniczało go w realizowaniu wielu zadań oraz obowiązków.

Z wielkim żalem żegnamy jednego z najpopularniejszych i najbardziej cenionych, polskich aktorów. Paweł Królikowski miał 58 lat.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *