Konto bankowe dla młodzieży i studentów – czym kierować się przy zakładaniu konta?

Konto bankowe dla nastolatka, czy też studenta to kolejny krok w dorosłe życie, umożliwiający samodzielnie zarządzanie finansami, a także naukę oszczędzania i kontroli wydatków. Jeżeli dziecko jest niepełnoletnie, najczęściej rodzic jest koniecznym pełnomocnikiem do założenia konta. W przypadku starszych nastolatków oraz studentów mogą oni to zrobić samodzielnie. Dobrze jednak, aby wybór odpowiedniego konta młodzieżowego dokonany był pod okiem rodziców, czy też opiekunów, ponieważ nie zawsze młody człowiek wie, na co zwrócić uwagę i czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego banku.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe dla młodzieży?

Obecnie wiele banków oferuje otworzenie darmowego konta bankowego dla młodzieży, co jest bardzo korzystne dla użytkownika konta. Warto jednak zwrócić uwagę czy w ofercie nie znajdują się zapisy o kosztach dodatkowych, takich jak opłata za kartę płatniczą, czy też za przelewy. Samo prowadzenie rachunku bankowego z reguły jest darmowe, podobnie jak przelewu\y internetowe, warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie to zweryfikować. Prowadzenie konta za darmo jest wygodną i korzystną formą, dlatego warto poszukać banku, który oferuje konto za darmo, bez dodatkowych ukrytych opłat.

darmowe konto bankowe dla młodzieży

Konto za darmo dla młodzieży i studentów – jak najłatwiej je otworzyć?

Aby otworzyć darmowe konto dla młodzieży, możemy zrobić to w sposób tradycyjny, udając się do placówki wybranego banku lub skorzystać z łatwiejszej i znacznie wygodniejszej formy, jaką jest założenie konta przez Internet. Obecnie, ze względu na panującą od kilku miesięcy światową pandemię, wiele firm i urzędów udostępniło swoim klientom korzystanie z usług i załatwianie większości spraw zdalnie, przez Internet. Kiedy więc przeanalizujemy już oferty różnych banków i wybierzemy korzystne konto za darmo w jednym z nich, wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową i podążając za wskazówkami, wypełnimy odpowiednie formularze. Posiadając natomiast profil zaufany, możemy podpisać umowę online z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego, lub też przejść przez formularz zakładania konta, z pomocą konsultanta online. Możliwości mamy wiele, dzięki czemu założenie konta nie powinno sprawić nam żadnego problemu. Po aktywacji konta wystarczy już tylko razem z młodym użytkownikiem omówić zasady jego użytkowania, ustawić odpowiednie limity płatności i ewentualne przelewy czy zlecenia stałe, zasilające konto.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *