Konfiguracja sieci lokalnej dla każdego

hand-on-keyboard-1260787-mDo poprawnej konfiguracji sieci wcale nie potrzeba zaawansowanej wiedzy informatycznej. Może to zrobić każdy użytkownik swojego komputera.

Do poprawnej konfiguracji sieci wcale nie potrzeba zaawansowanej wiedzy informatycznej. Może to zrobić każdy użytkownik swojego komputera.

Na początku należy skonfigurować router wifi i ustawić odpowiednie adres sieci. Zarówno w systemach Windows XP jak i Windows 7 czy 8, konfiguracja karty sieciowej odbywać się będzie przez wejście w panel sterowania. We właściwościach połączenia lokalnego wybieramy protokół internetowy w wersji 4. Jeżeli na naszym ruterze włączony jest serwer DHCP odpowiedzialny za dopasowywanie adresu IP, należy zaznaczyć opcję: „Uzyskaj adres IP automatycznie”. Podobna sytuacja dotyczy serwera DNS. W sytuacji gdy nie jest on uruchomiony, należy wprowadzić dane ręcznie.

Jak sprawdzić połączenie sieciowe?

Aby to uczynić należy uruchomić konsolę (Uruchom → cmd) i wpisać ping drugiego komputera. Jeżeli wszystko wcześniej zostało dobrze wykonane, komputery powinny być ze sobą połączone. Teraz pozostaje kwestia przesyłania plików przez sieć. Żeby było to możliwe, grupa robocza sieci musi być taka sama na obydwu komputerach.  Należy uruchomić właściwości na ikonie „Mój komputer” i zmienić nazwę grupy roboczej, po czym zaakceptować zmiany. Tak samo trzeba postąpić na drugim komputerze. Ważne, by dokładnie sprawdzić poprawność pisowni, gdyż nazwy nie mogą się między sobą różnić.

Po odpowiednim połączeniu komputerów i dobrej konfiguracji, można przystąpić do przesyłania plików i wymiany informacji. Niezbędne urządzenia potrzebne do podłączenia sieci znajdują się na stronie http://www.contica.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *