Co robić gdy rozbijemy szybkę w iPhone?

Zna to wielu z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, by iPhone wyślizgnął się z ręki. Jeszcze zanim uderzy o podłoże, dokładnie wiemy, co się wydarzy. Trzeba się będzie zmierzyć z rozbitą szybką, a w niektórych przypadkach również z uszkodzoną obudową.

Wymiana szybki w iPhone

Wymiana szybki w iPhone to jedna z najczęstszych napraw, z którą zmagają się serwisy. Eksperci twierdzą, że wraz z pojawieniem się kolejnych, nowych modeli, liczba usterek niestety rośnie. Co to oznacza? Czy nowsze telefony są wykonane z mniejszą starannością, z gorszych komponentów? Nie, akurat nie tutaj trzeba szukać źródła problemu.

Każdy nowy iPhone, który wchodzi na rynek, ma przewyższać swojego poprzednika. Chodzi nie tylko o kwestie techniczne, ale także o dizajn. Ma być jeszcze ładniejszy, jeszcze mniejszy, jeszcze lżejszy. A to oznacza, że poszczególne elementy – np. szybka wyświetlacza, jego obudowa – automatycznie stają się cieńsze, a przez to bardziej delikatne. Ta tendencja będzie się na pewno utrzymywać. Póki nie zostaną zastosowane bardziej innowacyjne rozwiązania w doborze materiałów – do czego Apple podobno się przygotowuje – wymiana szybki w iPhone wciąż będzie głównym zadaniem dla serwisów. W takie sytuacji najbezpieczniej oddać telefon do serwisu i nie oszczędzać na oryginalnych częściach. Jeśli nie wiemy jak wymienić szybkę, lepiej nie podejmujmy się tego zadania samodzielnie.

zbita szybka iphone

Rozbita szybka w iPhone

Przed rozbiciem szybki w iPhone można się zabezpieczyć. Może nie całkowicie, ale przynajmniej w dużej części. Pierwsza sposób to szkło ochronne. Nie jest to duża inwestycja. Szkło ma ok. 1 mm grubości. Naklejenie go zmieni wygląd telefonu, ale nieznacznie. Innym, jeszcze lepszym sposobem jest używanie porządnego etui na telefon. Niestety niewiele osób z takiego rozwiązania korzysta. Być może dlatego, że używanie dizajnerskiego iPhona rządzi się swoimi prawami – nie po to jest tak fajny i ładny, żeby zamykać go w ciężkim etui. Takie podejście do sprawy wielu użytkowników też trzeba zrozumieć, choć jest ono na pewno okupione ryzykiem uszkodzenia aparatu.

Informacjami wykorzystanymi w artykule podzieli się z nami specjaliści z i-haven – profesjonalnego serwisu, który daje drugie życie uszkodzonym sprzętom od Apple.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *