Internet w domu

W dzisiejszych czasach nieposiadanie komputera, nowoczesnego telefonu z dostępem do internetu lub innych nowinek technologicznych grozi nawet zespołem tak zwanego “wykluczenia społecznego”. Świadczy to o tym jak bardzo ważna jest dla nas obecność technologi w naszym życiu.

5Czym jednak jest komputer, laptop, tablet, telefon bez dostępu do internetu? W czasach, kiedy internet posiadają nawet telewizory i lodówki niemal każdy posiada małą sieć domową. Nie są one jednak standardem mieszkaniowym, dlatego o jej założenie musimy zadbać samodzielnie. Może to brzmieć nieco przerażająco i kojarzyć się z dużymi kosztami, jednak prawda jest o wiele bardziej łagodna.

Zanim jednak przejdziemy do kwestii budowy takiej sieci, musimy najpierw wiedzieć co w ogóle będzie nam potrzebne.

Aby budować wewnętrzne Access Pointy należy w pierwszej kolejności zadbać o to aby do naszego domu docierał internet. Może to być dostęp “po kablu” od jednego z lokalnych dostawców lub mobilny – bezprzewodowy. Wybór nie ma znaczenia w tym przypadku. Gdy już mamy internet kolejnym krokiem jest podłączenie go do urządzenia, które będzie rozdzielać go pomiędzy innymi urządzeniami w całym domu.

Router WiFi Właście to umożliwia. Po odpowiedniej konfiguracji i podłączeniu źródła internetu, każde z urządzeń w naszym domu powinno móc wykryć nasza małą siec domową. Warto jednak pamiętać o zabezpieczeniu sieci hasłem, bowiem siec nie ograniczy się wyłącznie do naszego domu, ale również wyjdzie poza. Nie chcemy przecież, by ktoś korzystał z naszego internetu za darmo.

Potrzebny do tego wszystkiego sprzęt oferuje firma Contica. Jej ofertę znajdziemy na stronie internetowej http://www.contica.pl/. Poza zakupem samego sprzętu możemy również zlecić jego instalację i konfigurację.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *